Hlavní navigace

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství

• (neregistrovaný) 62.240.170.---

9. 9. 2009 10:44

Dobrý den,
    plánujeme s přítelkyní dítě. Ptala se svého zaměstnavatele na případné převedení na jinou práci. Nemůže vykonávat tu, kterou dělá teď (v laboratoři pracuje s krví). Zaměstnavatel pro ni nemá žádnou pracovní místo, kam by ji převedl. Zajímalo by mne, jak se to řeší, vím, že kdyby ji převedl na jiné místo, s menším výdělkem, měla by nárok na vyrovnávací příspěvěk od OSSZ. Ale takhle, když pro ni nebude žádné jiné místo?

Děkuji všem za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2009 11:28

vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

Re: vyrovnávací příspěvek v těhotenství
      Mám vlastní zkušenost. Moje dcera při prvním těhotenství pracovala v chemickém průmyslu, měla nárok na vyrovnávací příspěvek, ale zaměstnavatel neměl pro ni náhradní práci. Lékař neshledával důvod nechat ji na nemocence, že může na pracovišti klidně i sedět / to, že by dýchala chemické výpary mu vůbec nevadilo /. Dokonce ji zaměstnavatel nabídl ukončení pracovního poměru. Pozor na to nemá právo. V tomto těhotenství to nedopadlo dobře a o dítě nakonec přišla. V dalším těhotenství změnila lékaře a z důvodu rizikového těhotenství celou dobu promarodila. Nyní již máme zdravého vnuka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).