Hlavní navigace

Rodičovská a nová mateřská

• (neregistrovaný) 212.96.185.---

9. 9. 2009 14:18

Dobrý den,
    mám jedno dítě a plánujeme druhé.Musím porodit do 3 let prvního dítěte,abych nepřišla o zaměstnání nebo stačí, když do 3 let nastoupím na mateřskou - čili 6 týdnů před plánovaným porodem?

Popřípadě když by se tato doba nestihla a po dovršení 3 roku,mohla bych mezitím zaměstnavateli dodat neschopenku? Nepřijde tímto o místo a je povinnen mně neschopenku převzít?

Paředem děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2009 17:33

xy5

Re: Rodičovská a nová mateřská
      po mateřské dovolené jste mohla u zam-tele čerpat dovolenou, poté jste jistě písemně požádala zam-tele o rodič. dovolenou (max. do 3 let dítěte), takže záleží, do kolika let tohoto dítěte jste požádala o rodič. dovolenou, zda třeba do 2 let (můžete pak prodloužit až do 3 let dítěte) nebo ihned do maxima, tj. do 3 let dítěte
      nejdéle (podle délky, co jste si zvolila) den po 3. nar. dítěte byste měla nastoupit zpět do zaměstnání, pokud budete těhotná (záleží na lékaři, zda rozhodne, že nejste schopna pracovat), předáte buď neschopenku nebo nastoupíte znova do práce a pak na novou PPM
      v době čerpání rodič. dovolené nelze platit nemocenskou

• 10. 9. 2009 8:58

Ž (neregistrovaný) 212.96.185.---

Omlouvám se,ano u zaměstnavatele mám nahlášenou RD do 3let dítěte. Tedy pokud tomu dobře rozumím, v den 3narozenin dcery když budu např. ve 3měsíci těhotenství,lékař potvrdí neschopnost,zaměstnavatel je povinnen ji ode mne přijmout a o práci nepřicházím.Myslím tím když bych po neschopence plynule přešla na MD,poté na RD. Děkuji

• 10. 9. 2009 9:19

xy5

ano, pokud lékař vystaví neschopenku, tak bude placená od následujícího dne, kdy Vaše dítě dovrší 3 roky - samozřejmě nejprve je náhrada mzdy a tu platí zam-tel, poté vyplácí OSSZ(a následně přejde na PPM, pokud lékař shledá, že jste na rizikovém těhotenství, tudíž do práce nemůžete nastoupit)

• 10. 9. 2009 12:40

Ž (neregistrovaný) 212.96.185.---

Moc děkuji za odpověď :o)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).