Hlavní navigace

Odpis pohledávky-daňový?

  • (neregistrovaný) 217.195.163.---

    9. 9. 2009 16:36

    Dobrý den,

    prosím o kontrolu. 3.1.2005 byla splatná pohledávka v rozvahové hodnotě 28338,07. Roku 2005 vytvořena daňová OP ve výši 20%, roku 2006 vytvořena daňová OP ve výši 80% (do výše 100%) dle §8c zákona o rezervách (= pohledávka do 30tisíc). Letos v lednu se tedy stala promlčenou, mohu zrušit OP a odpis bude daňový?

    Díky za kontrolu, LD

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2009 10:58

      Vlad

      Re: odpis pohledávky-daňový?
      V roce 2006 jste měli zrušit OP ve výši 20% a podle §8c ZR vytvořit novou ve výši 100%. Původní OP nelze zvýšit o dalších 80%(i když je výsledek stejný). Pokud je pohledávka promlčená, je nutné OP zrušit (a již nelze vytvářet novou). Odepsat pohledávku jste měli v lednu před promlčením.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).