Hlavní navigace

Dotace z úřadu práce na nového zaměst.

  • (neregistrovaný)

    9. 9. 2009 16:38

    Poradíte mi prosím někdo, kdy je nárok na dotaci z úřadu práce na nového zaměstnance a co pro to udělat.. Děkuji M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2009 18:35

      J8JA (neregistrovaný)

      Re: dotace z úřadu práce na nového zaměs
      No, záleží na tom, o jakého zaměstnance jde. Jde li o obsolventa, dlouhodobě nezaměstnaného, invalidu..atd. Na všechny tyto těžce umístitelné lidi mají UP různé programy na příspěvy pro zaměstnavatele. Nejlépe se informovat na příslušném ÚP!!

    • 9. 9. 2009 20:00

      beta (neregistrovaný)

      Re: dotace z úřadu práce na nového zaměs
      Na absolventa dotaci letos již neobdržíte, ti vypadli ze zvýšené péče, důležité je uzavřít nejdříve smlouvu s ÚP, doložit náležitosti a poté teprve můžete zaměstnat, ne obráceně, to by dotace nepříslušela. Budete dokládat i bezdlužnost, tzn. z Celní správy, všech zdravotních pojišťoven, kde jste registrováni, z OSSZ, z FÚ. Nebojte se ale toho, občas tu někdo zrazuje z "papírování", musím říci, že tak strašné papírování to není a pokud firmě pomůže každá koruna, dotace je celkem slušný příspěvek. Pravda, je to spojeno se starostmi, ale co dnes není ... :) Hlavní info na portále MPSV či přímo ÚP odbor aktivní politiky zaměstnanosti.
      Dotaci lze poskytnout za splnění podmínek u těchto osob:

      Zvýšená péče při zprostředkování zaměstnání
      (1) Při zprostředkování zaměstnání se věnuje zvýšená péče uchazečům o zaměstnání, kteří ji pro svůj zdravotní stav, věk, péči o dítě nebo z jiných vážných důvodů potřebují. Jsou to zejména
      a) fyzické osoby se zdravotním postižením (§ 67),
      b) fyzické osoby do 20 let věku,
      c) těhotné ženy, kojící ženy a matky do devátého měsíce po porodu,
      d) fyzické osoby pečující o dítě do 15 let věku,
      e) fyzické osoby starší 50 let věku,
      f) fyzické osoby, které jsou vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání nepřetržitě déle než 5 měsíců,
      g) fyzické osoby, které potřebují zvláštní pomoc; těmito osobami se rozumí zejména fyzické osoby, které se přechodně ocitly v mimořádně obtížných poměrech nebo které v nich žijí, fyzické osoby společensky nepřizpůsobené, fyzické osoby po ukončení výkonu trestu odnětí svobody nebo po propuštění z výkonu ochranného opatření zabezpečovací detence a fyzické osoby ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.

    • 9. 9. 2009 22:27

      elška (neregistrovaný)

      Re: dotace z úřadu práce na nového zaměs
      Nejlepší bude, když si zajdete na UP a oni Vám vše zodpoví.
      Já to tak udělala a setkala jsem se s velmi vstřícným jednáním,
      vyšli nám maximálně vstříc.

    • 10. 9. 2009 7:59

      Anča (neregistrovaný)

      Re: dotace z úřadu práce na nového zaměs
      Já jsem se také byla ptát na úřadě práce a byli velmi vstřícní a dali mi toto:
      Příspěvek na SÚPM vyhrazené v r.2009 - pro tyto kategorie uchazečů v evidenci ÚP:
      1.mladí do 20 let věku se zákl.vzděláním - příspěvek 8000Kč po dobu 6 měsíců
      2.ženy po MD či RD - příspěvek 7000Kč po dobu 6 měsíců
      3.uchazeči starší 50 let - příspěvek 9000Kč po dobu 6 měsíců
      4.uchazeči starší 55 let - příspěvek 12000Kč po dobu 6 měsíců
      5.uchazeči se zdr.postižením - příspěvek 7000Kč po dobu 6 měsíců
      6.uchazeči dlouhodobě evidovaní (nad 5 měsíců) - příspěvek 7000Kč po dobu 6 měsíců

    • 10. 9. 2009 9:36

      beta (neregistrovaný)

      Re: dotace z úřadu práce na nového zaměs
      Doplňuji - výše uvedená čísla nelze brát jako konečná, situace se liší kraj od kraje, od míry nezaměstnanosti, od poptávky na tu kterou profesi atp.

    • 10. 9. 2009 13:24

      ivana08 (neregistrovaný)

      Re: dotace z úřadu práce na nového zaměs
      Pokud dostanete dotaci z UP, tak pozor na slevy na SP, protože
      pracovní místa by neměly být hrazeny současně ze dvou zdrojů, aby nedošlo k souběhu úhrad - stanovisko MPSV /pokyny/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).