Hlavní navigace

Daně při převodu nemovitosti

  • (neregistrovaný) 213.155.226.---

    10. 9. 2009 21:41

    Manžel vlastnil nemovitost společně se svými sourozenci, kdy každý měl 1/3. Oba sourozenci před půl rokem převedli své podíly bezúplatně na manžela. Manžel chce tuto nemovitost nyní prodat. Nemovitost vlastní celkově asi 20 let, z toho dejme tomu 19,5 roku pouze z jedné třetiny. Bude tento příjem osvobozen od daně z příjmů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 9. 2009 7:31

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: daně při převodu nemovitosti
      Domnívám se, že ne. Pouze osvobození dle § 4 odst.1b) ZDP (časový test), ale to není váš případ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).