Re: Faktura 2008-dovoz
Já to tak jednoduše nevidím....loňskou fakturu už do daňových nákladů 2009 nedostanete, takže jedině nedaňově nebo dodatečné přiznání za 2008. A clo je také součástí vstupní ceny (a tím nákladů ne?) Takže taky nedaňově na 5xx. Nenapsala jste, o co se jednalo, pokud je to materiál nebo zboží, tak základ i clo na 501 nebo 504 (nedaňově).
Re: Faktura 2008-dovoz
Tak to bude ještě zajímavé, já jsem fakturu ještě neviděla, jen bývalá účetní řekla, že nevěděla co s tím, tak to tam prostě nedala,
z toho vyplývá alespoň prozatím dát dodatečné přiznání a tím předělávat i závěrku, protože tím se mi změní obraty, nebo letos nedaňově a uplatním si DPH a DPH si vlastně neuplatním, protože je to nalej/vylej.
Jak to chtěla vykouzlit předchůdkyně netuším.
Díky za další reakce!!!
Re: Faktura 2008-dovoz
Uvažujete správně, jen mě ještě napadlo, že se Vám může stát, že finanční úřad zjistí,že DPH jste neodvedli (to že jste si neodpočetli, to je zajímat nebude) a další problém je na světě. Přeji ať to dopadne dobře!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
Přiznání i přehledy OSVČ musíte podat elektronicky, nově se to týká i „zdravotka“
Senátní výbor podpořil snížení záloh OSVČ, mohlo by k němu dojít od června
DPP podle zákona o zemědělství a uplatnění slevy na pojistném
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
11. 9. 2009 19:58
Účetní nezadala fakturu do účetnictví,
jak to nyní napravit.
Jedná se o loňskou fakturu
Základ dám na 548/321
a DPH 343/321
CLO 379/321
Děkuji za pomoc!!