Hlavní navigace

Neoprávněná faktura

• (neregistrovaný) 62.77.84.---

14. 9. 2009 22:32

Dobrý den, potřebuji poradit. Hledal jsem pronájem komerčního prostoru pro obchod. Známá mi po nějaké době volala že by o něčem věděla. Dali jsme si schůzku před objektem kde čekala ona a jistá paní z realitní kanceláře, posléze se dostavila i majitelka nemovitosti, ve které se onen prostor nacházel. S majitelkou objektu jsme se dohodly že nejdéle do pondělí se musíme rozhodnout jestli prostor chceme či ne.Během prohlídky prostoru jsem se ptal na veškeré platby které s prostorem souvisejí, o provizi realitní kanceláři nepadlo ani slovo. Jelikož jsem neměl kontakt na majitelku nemovitosti, kontaktoval jsem v sobotu onu známou s tím, že o prostor mám zájem. Ta mi řekla že tuto nemovitost má na starosti paní z realitky a že vše zařídí. V pondělí se však z realitky nikdo neozval a tak jsem známou kontaktoval znovu s tím, že o prostor mám zájem. Řekla mi že od rána se pokouší dovolat té paní z realitky ale ta ji nebere telefon s tím, že si vzala volno a odjela někam na vodu, a tak ona mi hledá jiný pronájem. V úterý jsem tedy z katastru nemovitostí zjistil telefon a jméno majitelky nemovitosti a kontaktoval ji. Řekla mi, že mám štěstí že volám a že dnes by bývala podepsala smlouvu s jiným zájemcem protože z realitky jí řekly, že s námi není možná domluva. S majitelkou nemovitosti jsem se nakonec dohodl na pronájmu a podepsal smlouvu. Podotýkám že realitka ve smlouvě nebyla zmíněna jediným slovem a majitelka mi sdělila že žádnou exkluzivitu na prostor nemají, ba dokonce se jí snad jen ptali že o to má někdo zájem jestli by se mohl přijít podívat, řekla že ano. Paní z realitky jsem viděl a slyšel pouze jednou a to při první schůzce cca 10 minut.
    O to větší byl můj údiv když mi přišla faktura na 46000Kč za zprostředkování pronájmu!
    Realitka pro mě nic neudělala, ba naopak jsem díky jejich laxnosti o pronájem málem přišel. Rozhodně jim fakturovanou částku nehodlám zaplatit. Nemají žádnou smlouvu ani se mnou ani s majitelkou nemovitosti! Potřebuji radu jak postupovat dále.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2009 23:08

Katka2 (neregistrovaný) 195.113.82.---

Re: Neoprávněná faktura
      Pokud jste jim VY nic nepodepsal, tak VY nic neplaťte. Oni to jen tak zkoušejí, to je běžný realitčí postup. Nepodchytili si včas ani jednu stranu, přišli o kšeft, tak jen tak plácají do vody. Klídek...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).