Hlavní navigace

Dar od nadace

  • (neregistrovaný) 85.71.33.---

    15. 9. 2009 10:50

    A.s. zabývající se sportovní činností mládeže obdržela dar od nadace. Podléhá celý dar dani z příjmů právnické osoby a nebo je osvobozen od zdanění?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2009 14:43

      ucetni007

      Re: Dar od nadace
      Podle § 18/2/a nejsou příjmy získané darováním předmětem daně z příjmů, tzn. že tyto příjmy vůbec nevstoupí do základu daně. Důkladně ale prostudujte daň darovací, protože tyto příjmy jsou zcela jistě předmětem daně darovací, nicméně za splnění podmínek uvedených v § 20/4/a ZDDD mohou být osvobozeny. Nejsem si však jistý, jak je to u a.s., které mají jako předmět podnikání neziskovou činnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).