Hlavní navigace

Propustka-povinnost lékař vyplnit celou?

 • (neregistrovaný) 194.228.10.---

  16. 9. 2009 6:43

  Dobrý den,
  má lékař (sestra) povinnost ze zákona na požádání vyplnit propustku celou? TZN. Jméno, zda by pacient objednán, zda bylo vyšetření možn provést mimo prac. dobu,...? Pokud to zam-tel vyžaduje na propustce mít vyplněné od lékaře?
  Děkuji KK

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2009 7:02

   mzdová (neregistrovaný) 77.48.185.---

   Re: Propustka-povinnost lékař vyplnit ce
   myslím, že jsem tojiž také jednou zjišťovala, lékař může takovouto činnost brát za administrativní úkon a požadovat nějakou finanční částku za vyplnění formuláře

  • 17. 9. 2009 8:05

   beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re: Propustka-povinnost lékař vyplnit ce
   a je problém,aby si ji z-ec vyplnil sám ? vám jde spíše o to, aby prokázal, že ošetření bylo nezbytné atd..., lékaři je stanovena součinnost, ale to je široký pojem a může si to každý vykládat po svém, v každém případě je věcí z-ce, aby vám důvěryhodně prokázal, že vyšetření nebylo možno provést mimopracovní dobu, že byl objednán...atd., takže je v jeho zájmu požádat lékaře, sestru o důvěryhodné potvrzení a trvat na tom, bohužel asi zaplatí. Ale jak říkám, je to především v jeho zájmu, protože vám musí prokázat nezbytné čerpání překážky na str.z-ce. Pokud vám neprokáže, nejste povinni platit lékaře, ale omluvíte a neplatíte. Z-ci nejsou v dobrém postavení, vím, pokud se lékař "šprajcne", má smůlu. Záleží také na tom, zda se jedná o z-ce, který je bezproblémový, nečerpá časté návštěvy apod., z-tel by měl k tomuto prokazování a poskytování volna, pokud možno, přistupovat individuálně.

  • 17. 9. 2009 8:09

   AA (neregistrovaný) 194.228.10.---

   Re: Propustka-povinnost lékař vyplnit ce
   Ano, je to určitě pro zam-ce nepříjemné, ale náš zam-tel na tom prostě tvrá, aby byla řádně vyplněná. Já jsem samozřejmě názoru, že by si měl aspoň část vyplnit sám, zbytek lékař (zda bylo ošetření možno provést mimo prac. dobu, zda byl pacient objednán), to vše zam-tel vyžaduje mít vyplněné. Pokud se lékař šprajcne a dá jen razítko a podpis, jako to dělají, a zam-ec si to poté doplní sám, tak je to to samé.

  • 17. 9. 2009 8:45

   beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re: Propustka-povinnost lékař vyplnit ce
   a vlk se nažral a koza zůstala celá .... :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).