Hlavní navigace

Konec firmy a mateřská?

• (neregistrovaný) 90.178.197.---

16. 9. 2009 8:10

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Pracuji ve firmě, která k 30.9.2009 definitivně končí. Všichni zaměstnanci samozřejmě končí také, obdrželi jsme výpověď. Zjistila jsem však, že jsem těhotná a teď počítám, zda mi vyjde ochranná lhůta 180 dnů od ukončení PP, abych měla vůbec nárok na PPM. Prosím, pokud zaměstnavatel skončí, vystaví mi i pak přílohu k žádosti o PPM? Nebo bude lepší se s ním domluvit nyní, jak to pak bude? A ještě jedna věc. Možná budu mít práci na DoPČ, to by se mi pak mateřská počítala z tohoto výdělku (z posledního zaměstnání)? Předem děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2009 11:53

xy5

Re: Konec firmy a mateřská?
      řešte to ještě nyní, dokud máte s kým to řešit
      pravděpodobně bude ještě někdo muset té firmě vést účetnictví, také bude muset někdo vystavit ELDP, potvrz. o zdan. příjmech zam-cům apod., ale to již může dělat jinde (ne v té budově, co jste byla zvyklá a kde, to se nemusíte ani dozvědět)
      takže řešte se svojí MÚ a zeptejte se také (co nejdříve) na OSSZ, ať to máte do 30.9.2009 dořešené
      pokud ale nastoupíte k novému zam-teli (je jedno jestli na PP, DoPČ, potom - předpokládám, že nepůjde o ZMR, budete mít PPM z tohoto vztahu spočítanou)

• 16. 9. 2009 13:05

Andris (neregistrovaný) 90.178.197.---

Děkuji moc. Vše si zajistím. Máme sice externí paní účetní, takže to bude složitější...Ještě se chci zeptat, jestli na OSSZ mám už teď řešit, co dělat, kdyby mi pak bývalý zaměstnavatel nevystavil už papíry k žádosti o PPM? Na tu DoPČ již nebudu mít tolik peněz kolik jsem měla nyní v zaměstnání, takže i ta PPM bude zřejmě nižší, že ano? Pokud bych tedy pracovala...

• 16. 9. 2009 13:08

xy5

pokud někde nastoupíte, potom už z tohoto PP (který máte nyní)nebude nárok na PPM
      pokud ale nenastoupíte a z titulu ochr. lhůty byste nárok na PPM měla z tohoto PP, potom bude potřeba vystavit přílohu k žádosti o PPM

• 16. 9. 2009 14:00

Andris (neregistrovaný) 90.178.197.---

Děkuji moc, je to vlastně logické. Je to jako nemocenská, taky se počítá z vym. základů od posledního zaměstnavatele. Horší je, že do těch 180 dnů nestihnu nastoupit na mateřskou a mít PPM ze současných výdělků. Kdybych teda pak nikde nepracovala...Jsem teprve ve 4. týdnu těhotenství... Tak uvidíme. Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).