Hlavní navigace

Čerpání dovolené po MD

  • (neregistrovaný) 77.48.200.---

    16. 9. 2009 15:59

    Dobrý den,
    v 9/2009 mi skončí MD,mohu požádat zaměstnavatele o čerpání řádné dovolené na kterou mi vznikl nárok?Je ten nárok na celý rok 2009 nebo jen jeho poměrná část do 9/2009?
    Děkuji L.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2009 16:05

      xy5

      Re: Čerpání dovolené po MD
      požádejte zam-tele písemně a dostatečně dopředu, že budete čerpat dovolenou ihned po MD (celoroční nárok za r. 2009 a pokud máte ještě nevyčerpaný nárok z r. 2008) - § 217 odst. 5 Zák.pr.
      také písemně požádejte zam-tele o rodič. dovolenou - max. do 3 let dítěte (po vyčerpané dovolené)
      ihned po MD můžete dojít na kontaktní místo a požádat o rodič. dovolenou (budete mít nějakou dobu souběžně 2 příjmy - za čerpanou dovolenou a rodič. příspěvek)

    • 16. 9. 2009 16:07

      xy5

      Re: Čerpání dovolené po MD
      omlouvám se za překlep - na kontaktním místě nebudete žádat o rodič. dovolenou (o tu žádáte u zam-tele), ale o rodič. příspěvek - jeho délku a výši v Kč si zvolíte dle kritérií, které splňujete a které Vám budou vyhovovat

    • 16. 9. 2009 16:10

      L. (neregistrovaný) 77.48.200.---

      Re: Čerpání dovolené po MD
      Moc děkuji za vyčerpávající odpověď L.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).