Hlavní navigace

Faktura přijatá - DE, plátce DPH

• (neregistrovaný) 85.70.243.---

17. 9. 2009 10:46

Jsem OSVČ plátce DPH, objednal jsem si u zásilkové firmy pracovní obuv, kterou si chci dát do nákladů a odečíst DPH. Jelikož nejsem doma, ale jezdím po zákaznících nechal jsem si obuv vyložit v místě zaměstnání manželky. Na faktuře jsem uveden jako odběratel, což je v pořádku, ale problém je v tom, že jako konečný příjemce je uvedena firma, kde je manželka zaměstnána. Co s tím, je to velký problém?? Zásilková firma mi asi jinou fakturu nevystaví, byl jsem rád, že jsem z nich po měsíci a dvou telefonátech dostal alespoň tuto.
    Můžu takovou fakturu prosím dát do daní a odečíst DPH???

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2009 11:48

akras (neregistrovaný) 193.86.111.---

Re: Faktura přijatá - DE, plátce DPH
      Obhájení před fú bude na Vás.Pokud dokážete obhájit pak to do nákladů dejte.

• 17. 9. 2009 11:56

sipka (neregistrovaný) 193.85.179.---

Dobrý den.
      Já bych asi zvedla telefon,zavolala na firmu odkud jste si objednal zboží a zažádala o opravu příjemce. Myslím, že by stím neměl být problém. Pak by to mělo být v pořádku.
      Přeji pěkný den. Marta

• 17. 9. 2009 12:03

JS (neregistrovaný) 89.103.67.---

Píšete, že odběratel jste Vy. Jde pouze o příjemce. Co takhle: přelepit příjemce štítkem, dát tam svoje razítko. Doufám, že máte lístek od zaplacení dobírky (pokud to bylo na dobírku). JInak máte zaplacení přes účet - peníze jste prokazatelně vydal.
      Já bych zas tak velký strach neměla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).