Hlavní navigace

Dálkové studium zdr.poj.

• (neregistrovaný) 83.208.74.---

18. 9. 2009 9:24

Nastoupil nový zaměstnanec, 21let dálkově studuje, prý mu zp vrátí pojistné, které za sebe zaplatil z titulu zaměstnance. S tím jsem se nikdy nesetkala. Je to oravdu tak? A co OSSZ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2009 9:48

Renata (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: Dálkové studium zdr.poj.
      Jak na to přišel? Která pojišťovna mu něco takového namluvila, aby ho získala? Pokud pracuje na PP, odvádí ZP a nikdo mu nic nevrátí.

• 18. 9. 2009 10:06

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

A ještě něco - studuje VŠ nebo SŠ? Pokud by totiž studoval dálkově SŚ, není pojištěn státem. A u VŠ nesmí jít o studium v programu celoživotního vzdělávávání - to by také nebyl pojištěn státem. S tím vracením ZP - jedině, že by to myslel tak, že si nevydělal ani 8000 měsíčně a zaměstnavatel mu přesto srazil pojištění v minimální výši, protože nevěděl, že jde o studenta. Pak by mu ale pojištění nevracela pojišťovna, ale zaměstnavatel by pojištění přepočítal a peníze mu doplatil a o to méně by pak odvedl pojišťovně. Ale jinak odvádí ze skutečně dosažené mzdy, i když je za něj plátcem stát.

• 18. 9. 2009 10:32

el (neregistrovaný) 83.208.74.---

jde o VŠ, mám stejný názor,určitě mzda bude víc jak 8000,- zatím jsem se s tím nesetkala, tato informace je přímo z pobočky pojišťovny, prý do loňska vraceli pojistné za rok, pokud se podala žádost do 31/3. Pro rok 2009 prý neví. Nikdy jsem to neslyšela a zdá se mi to nemyslné, ale u nás je taky možné všechno.

• 18. 9. 2009 10:44

xy5

nevěřím tomu, že by dostal zpět zaplac. pojistné
      pokud ale některá ZP vracela pojistné, tak ať nechtějí po lidech platit různé poplatky, příplatky apod. (navíc, když si je někdo nechává proplácet přes kraj z daní nás všech...)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).