Hlavní navigace

OT: Konec slevy na soc.?

• (neregistrovaný) 90.179.132.---

18. 9. 2009 10:52

Přečtěte si tento článek:

http://aktualne.centrum.cz/finance/podnikani/clanek.phtml?id=647921

Každý den tu řešíme slevy a vypadá to, že už zase nebudou...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2009 10:59

s (neregistrovaný) 88.102.7.---

Re: OT: Konec slevy na soc.?
      Tak jsem si ten článek přečetla a je mi z toho všelijak... Třeba to bylo myšlené jako páteční vtípek :o))

• 18. 9. 2009 11:05

xy5

Mě to ani nepřekvapuje, kde brát peníze, když nejsou, zvlášť, když peníze shánějí všude jinde, ale že by s úsporou začali u sebe? Doufám, že neprojde, že chtějí, aby zam-tel platil ne za 14. dnů nemoc, ale 3 týdny. Asi se máme všichni na co příští rok "těšit".

• 18. 9. 2009 12:38

mickie (neregistrovaný) 195.39.86.---

myslím si, že tohle je krok zpět. sice jednorázově získá stát do pokladny nějaké peníze, pokud by ale nechal to opatření do konce roku 2010, tam by ty dopady byly dle mého názoru z jedné strany méně čitelné a srozumitelné, nicméně z druhé strany trvalejší a prospěšnější. tímhle opatřením se má podpořit podnikání, stát by mohl mít větší zisky z daní...ovšem jsou to jen nepřímé souvislosti, které se těžko vyčíslují.

proto jsou na tom pravicové strany vždy o hodně hůř oproti levicovým. Levicové strany jednají populisticky a přímočaře, zajímá je jen prospěch státu v těch letech, ve kterých hodlají vládnout. přijmout nějaké opatření s dopadem na krátké období je přitom velice jednoduché a lidé na to slyší, výsledky jsou dobře měřitelné.

pravicové strany, když myslí v dlouhodobějších souvislostech, nemohou nabídnout taková jednoduchá vysvětlení a často jsou dopady opatření neměřitelná. tomu lidi obecně nerozumí a tudíž se toho bojí. "utahování opasků" nemá nikdo rád, co si budeme povídat. někdy je třeba dát přednost právě těmhle nepopulárním nepřímočarým metodám před těmi čitelnými, které nás v dlouhodobějším horizontu budou spíš potápět...

• 20. 9. 2009 20:10

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

asi řeknu něco nepopulárního, ale z mého hlediska slevy svůj účel splnily, tzn. zpětné přiznání od ledna, v běžném zpracování mí klienti slevy ani nezaregistrují ... samozřejmě, je to věcí výše mezd a fluktuace, ale já bych do statistiky mohla přispět s tímto, asi nepopulárním, názorem ... Určitě slevy pomohly jiným zaměstnavatelům, ale otázkou je, zda to zachránilo desítky tisíc pracovních míst, jak politici slibovali...., já ten pocit nesdílím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).