Re: Škodní událost
Zaúčtujte celkovou škodu (asi zůstatková cena auta), daňově uplatníte 47 000 (účtujte předpis 378/648, úhradu 221/378) + 17 000, které předepíšete zaměstnanci (335/648). Pak samozřejmě lze sepsat splátkový kalendář, to už je na vás.Každou splátku účtujete 221(211)/335
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
Přiznání i přehledy OSVČ musíte podat elektronicky, nově se to týká i „zdravotka“
Senátní výbor podpořil snížení záloh OSVČ, mohlo by k němu dojít od června
DPP podle zákona o zemědělství a uplatnění slevy na pojistném
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
18. 9. 2009 14:12
Prosím, zaměstnanec rozbil automobil... Je to totální škoda... Kooperativa nám poslala 47 tis a zbytek 17 tis má zaplatit zaměstnanec... Jelikož nedostatek peněz způsobuje, že nemá na úhrada ihned... jde udělat nějakou smlouvu nebo jak to mám vyřešit. Poraďte. Všem děkuji. Jak to pak v účetnictví zaúčtovat. Děkuji.