Hlavní navigace

Příspěvek zaměstnavatele na penz.poj.

• (neregistrovaný) 212.4.129.---

19. 9. 2009 13:22

Od ledna roku 2008 mi zaměstnavatel přispíval na penzijní připojištění.Letos v lednu došlo k rozvázání tohoto prac.poměru.Když jsem obdržela výpis z tohoto PP za rok 2008,tento příspěvek zaměstnavatele tam ovšem uhrazen není a já ani nepředpokládám,že by to udělal později.Poradí mi někdo,zda a jak se mohu v tomto případě bránit????

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2009 22:23

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

Re: Příspěvek zaměstnavatele na penz.poj
      Každý smluvní závazek je vymahatelný. Zkuste použít soud, Ukrajinci prý už vyšli z módy.

• 20. 9. 2009 19:37

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: Příspěvek zaměstnavatele na penz.poj
      Paní Homolková, pokud máte nervy, můžete jít do soudního sporu, ale stojí vám pár tisíckovek za soudní spor ? A pokud byste to -nedej bože vyhrála - myslíte si, že zaměstnavatel, který se potýká s nedostatkem financí a může se dostat i do insolvence, že vám příspěvek uhradí ...?V první řadě se na zaměstnavatele obraťte s žádostí o vysvětlení. Může se zcela "normálně" stát, že mzdová "zapomněla" příspěvek posílat, i to jsem již zažila a z-tel příspěvek doplatil. To by byla nejsnazší cesta. Pokud tomu tak nebude, je dobré dále zjistit, zda z nějakého důvodu nedošlo k ukončení zasílání příspěvku na penzjiní připojištění, jelikož se jedná o benefit a tento může z-tel svým rozhodnutím zrušit. V každém případě než soud, pak doporučuji rozumný dotaz vůči zaměstnavateli, protože se může stát, že mohl zasílat pod chybným VS a tyto platby mohou "viset" a nejsou zaúčtované, takže nejdíříve ve vlastním zájmu zkuste mzdovou účetní a pokuste se zjistit, jak se věci mají, teprve pak se rozhodněte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).