Hlavní navigace

Vyřazení HIM z majetku a následný prodej

  • (neregistrovaný) 82.99.182.---

    20. 9. 2009 16:30

    31.12.2008 byla vyřazena budova (dílna) z majeku OSVČ a 31.3.2009 prodána PO, zisk z prodeje bude zdaněn, ale v jakém § -v §7 nebo §10? (pořizovací cena-odpisy-daň z převodu). Děkuji za Vaše odpovědi, Majka1

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2009 20:22

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 90.177.113.---

      Re: Vyřazení HIM z majetku a následný pr
      Pokud byla budova opravdu zařazena v majetku OSVČ a odepisována, pak je i její prodej součástí podnikání a bude normálně zahrnut do hospodářského výsledku (§7). Nemůžete zahrnout jen zisk, musíte do příjmů dát celou částku prodeje a do výdajů pak zůstatkovou cenu nemovitosti + další náklady související s prodejem.

    • 20. 9. 2009 20:23

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 90.177.113.---

      Re: Vyřazení HIM z majetku a následný pr
      Jejda, špatně jsem si přečetla otázku, omlouvám se, pokud jste vyřadili loni a letos prodáváte, zdaníte v §10.

    • 20. 9. 2009 20:29

      Majka1 (neregistrovaný) 82.99.182.---

      Re: Vyřazení HIM z majetku a následný pr
      Ještě doplňuji, 31.12.2008 bylo ukončeno podnikání, v roce 2009 již OSVČ nepodniká, ale zaplaceno za HIM až v roce 2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).