Hlavní navigace

Odstoupení od kupní smlouvy

• (neregistrovaný) 77.48.30.---

20. 9. 2009 16:49

Zakoupil jsem auto v autobazaru,podepsal kupní smluvu s uvedeným stavem vozu,třetí den po koupy se však začali objevovat skryté závady o kterých ve smlouvě neni ani zmínka-na základě těchto skrýtých závad sem kontaktoval autobazar,kde jsem požadoval opravu na jejich vlastní náklady(což mě umožňuje zákon)-bylo mi řečeno že vůz je teď můj a tudíž ať si nechám sám na vlastní náklady zjistit závažnost závad a pak že se mnou možná budou komunikovat.Na tohle sem jim oznámil že budu zvažovat odstoupení od smlouvy-v tu chvíly sem se dočkal pouze odmítnutí.14 dní od koupě sem jel auto vrátit s dokladem o odstoupení od smlouvy(doklad byl sepsán za pomoci právníka)-prodejce mě odmítl,že na to nemá právo že musí majitel,majitel se samozřejmě nedostavil.Právní rada zněla že nemusim mít podpis o převzetí vozu autobazarem,že stačí doklad o odstupení a svědek-měl sem dva svědky a eště mam audio i video záznam z daného jednání a převzetí vozu prodejcem autobazaru jako důkaz.Majitel mě eště ten den kontaktoval s tim,že ode mě nikdo vůz nepřevzal a že stojim na soukromém pozemku a vůz nechá odtáhnout na placené parkoviště na mé jméno z kupní smlouvy a na mé náklady-celý rozhovor s majitelem mam též nahraný.Má na něco tového právo a mam se obávat že mi od někud přijde faktura?A nebo je chování majitele autobazaru v rozporu se zákonem a nemusim se ničeho takového obávat.Děkuji moc za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).