Hlavní navigace

Názor k dotazu Nákup a prodej cizí měny v DE od Lenka - Moc se omlouvám ještě doplním příklad: platba ze...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 3. 2010 10:38

    Lenka (neregistrovaný)

    Moc se omlouvám ještě doplním příklad: platba ze zahraničí v USD připsána na můj účet v USDu banky zaúčtuji denním kurzem ČNB jako daňový příjem. Pak mám vedený účet u směnárny kam si průběžně přeposílám peníze,/jako průběžnou položku nedaňovou jenom přesun peněz z účtu na účet/ jelikož mají nižší poplatky zasílám platby do zahraničí přes ně tedy z účtu USD, který mám vedený u směnárny odeslanou platbu zaúčtuji denním kurzem ČNB v den odeslání z účtu v USD u směnárny. A jednou za čas si  z tohoto účtu co mám u směnárny vyměním peníze a přepošlu na svůj účet v CZK do banky.Dočetla jsem se že při směně mohu použít kurz směnárny kterým jsem směnila a jen nechápu proč by to pro mě měl být opět daňový příjem když jsem peníze již jako USD dávno zdanila.A za kolik si USD vyměním je přeci moje věc jestli výhodně nebo nevýhodně.Kurzové rozdíly snad v DE nevznikají.Moc se omlouvám absolutně tápu. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).