Hlavní navigace

Předávání směn

 • (neregistrovaný)

  20. 9. 2009 19:07

  Dobrý den
  Rád bych věděl, jak je to se započítáváním předávání směn do pracovního času. V našem zaměstnání si máme předávat směnu 5 min. před koncem pracovní doby.
  Jelikož ale zaměstnavatel žene výrobu na co nejlepší výsledky, rád na toto zapoimíná. Bohužel nemůžu se nikde dohledat žádných písemných dokladů o tom, jak to skutečně má být.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 9. 2009 9:19

   Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Předávání směn
   To jsou interní firemní věci. Nerozumím tomu, že zaměstnavatel zapomíná. Podle pokynů si máte s pracovníkem, který Vás střídá, předat práci a máte na to 5 minut. To znamená, že 5 minut před koncem Vaší směny má ten pracovník stát u Vás, Vy mu v těch 5 minutách předáte co máte (stroj, informace apod.), on začne pracovat a Vy odcházíte. Těch 5 minut, co je kryje, je Váš pracovní čas. Váš vedoucí Vám nedovoluje toto předání směny, nebo jak to mám chápat?

  • 23. 9. 2009 12:45

   jinom@seznam.cz (neregistrovaný) 77.237.135.---

   Re: Předávání směn
   Ano přesně tak. Máme 10 minut před koncem směny uklidit na svém pracovišti, 5 minut před koncem předávat směnu a na to naši nadřízení zapomínají. Nutí lidi dělat do konce směny, takže další směna přijde do neuklizených prostor, coš je v našem případě v extra čistém Cleanroomu paradox a nikdo své pracoviště nikomu nepředává. takže chaoz. Nehledě na to, že se zde ani nekonají bezpečnostní přestávky a to popsané v naší kategorizaci prací.
   Není tu čas na nic, protože zaměstnavatel má vysoké zakázky a nestíhá výrobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).