Hlavní navigace

Zrušení sídla společnosti

• (neregistrovaný) 194.213.54.---

21. 9. 2009 8:54

Dobrý den, jakým způsobem mohu jako vlastník nemovitosti zrušit sídlo společnosti, pokud její jednatel tak odmítá učinit sám a dobrovolně? Děkuji za reakce

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2009 9:56

Vladimír 2

Re: Zrušení sídla společnosti
      Vím, že se vám to nebude líbit ale zkuste to OPAČNÝM
      způsobem jakým vzniklo to sídlo. Jinak to nepůjde.
      Jestli oznámite Živn. úřqdu ukončení nájemního vztahu
      dříve než jednatel společnosti, tak to nebude na škodu.
      Stačí?

• 21. 9. 2009 10:21

pája

Vlastník nemovitosti dává písemný souhlas se zápisem sídla společnosti do OR i ŽR.
      Písemně prohlašte, že rušíte s účinností od 12345 tento souhlas z důvodu XYZ, ověřte podpis a zašlete na OR, na ŽÚ buď osobně a podepsat nebo ověřit podpis a zaslat.
      Pročtěte k tomu § 31/2 obch.zák.

• 21. 9. 2009 10:35

ab (neregistrovaný) 88.102.6.---

Zrušení sídla společnosti - další otázka
      A jak postupovat, pokud jsem koupila nemovitost a později zjistila, že na této adrese jsou zapsané dvě různé s. r. o. (stejný jednatel)?? Jedna přes 10 let v likvidaci, druhé byl minulý měsíc jmenován likvidátor soudem (nebo tak nějak, nevím přesně). Už jsem posílala oznámení na obchodní soud (kde je s. r. o. zapsaná), ale nevím, tři čtvrtě roku se nic neděje. Vůbec nevím, jak mám pokračovat, aby tyto společnosti na mé adrese zapsané nebyly. Můžete mi poradit?? Díky

• 21. 9. 2009 10:41

pája

Re: Zrušení sídla společnosti - další ot
      nejspíš stejně,ne? Máte nějaké nájemní smlouvy nebo jiný doklad o tom, že mají fy oprávnění na Vaší nemovitosti sídlit a podnikat? Vy jako nový vlastník nesouhlasíte, nemáte z toho nic, sepsat návrh na výmaz dle § 31/2 a poslat. Musíte ale nějak doložit, že jste s fy jednala, upozorňobvala, žádala,navrhovala a osoba uvedená v odst.1 nepodala návrh na změnu sídla.

• 21. 9. 2009 11:02

ab (neregistrovaný) 88.102.6.---

Re: Zrušení sídla společnosti - další ot
      Žádné výše zmíněné dokumenty nemám. S firmou jsem samozřejmě nejednala, když jediné informace, které mám jsou z OR a to je moje adresa a jednatel se stejnou adresou (jak potom doložit jednání s touto firmou??)......
      Na soud jsem zasílala, aby společnost z této adresy vymazali, ale zatím mi jen 2x poslali stejný dopis, že společnost nemůžou vymazat a že kontaktují likvidátora. Ale je to tři čtvrtě roku a nic.
      Děkuji za odpověď, tady to si nevyřeším, zkusím znovu kontaktovat soud.

• 21. 9. 2009 18:56

Iva0 (neregistrovaný) 217.115.252.---

Myslíte, že firma mohla nemovitost prodat a nekoupili jste nemovitost i s pohledávkami??!!!!!!!!!!!!!!!
      Pozor !!!!!!!!!!!Kontaktujte dobrého opravdu nějakého dobrého právníka, protože jak se říká lehce nabyl lehce pozbyl............

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).