Hlavní navigace

DPH z tuzemské PF

• (neregistrovaný) 90.176.39.---

21. 9. 2009 12:19

Prosím, jak mám zaúčtovat rozdíl mezi DPH u tuzemské faktury vystavené v EUR?

Mám před sebou fakturu od dodavatele vystavenou v EUR i Kč.
    Zaúčtuji ji naším kurzem, ale tím mi nebude sedět jejich vyčíslené DPH. Doúčtuji přes ID, ale na jaké účty?

Př.
    DPH na faktuře přepoč. do Kč - 79.633,70
    DPH dle našeho kurzu - 76.064,30 zaúčt. na 343/321
    Rozdíl je tedy 3.569,40. O tuto částku bych měla zvýšit účet 343, ale proti jakému účtu?

Velice děkuji za odpověď!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2009 12:38

danden (neregistrovaný) 81.2.220.---

Re: DPH z tuzemské PF
      Pokud je plnění v tuzemsku, musíte se držet jen částky na faktuře v korunách, tu zaúčtovat. předpokládám, že je to český dovatel )zahraniční by byl osvobozen)
      EUR se budete všímat až při úhradě (když bude hrazeno v eurech), pak se udělá kurzový rozdíl.

• 21. 9. 2009 12:47

ivett (neregistrovaný) 90.176.39.---

Ano, je to český dodavatel. Ale fa je vystavena v EUR, takže správně bych si ji měla v EUR zavést, dle námi používaného kurzu systém fa přepočítá a tak také zaúčtuje. Jen to DPH by mělo být pak pomocí ID opraveno tak, aby mi sedělo přímo s vyčíslením na faktuře! Nemělo by to být spíše takto?

• 21. 9. 2009 13:03

kk (neregistrovaný) 193.84.203.---

ne,zaevidujete pro účely DPH v Kč a tak jak je popsáno výše EURa Vás budou zajímat až při úhradě

• 21. 9. 2009 13:40

danden (neregistrovaný) 81.2.220.---

Jednoduše se v tuto chvíli EUR nebudete vůbec všímat. Píšete, že fa je vystavená i v korunách i v eurech - což musí být, tak korun se držte. Eura mívají firmy vyčísleny jen pro svou potřebu. Vy odvedete DPH z korun. Úhradu bych řešila až bude aktuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).