Hlavní navigace

Invalidní důchod

• (neregistrovaný) 88.146.176.---

22. 9. 2009 10:52

Dobrý den, přišel mi dopis z OSSZ - výzva k předložení záznamů v souvislosti s uplatněním žádosti o přiznání invalidního důchodu s výplatou od skončení výplaty ND (co je ND?) na zaměstnance který je dlouhodobě nemocný již od ledna. pravděpodobně do práce v blízké době nenastoupí. rádi bychom ho ale i nadále vedli jako zaměstnaného a v případě že se uzdraví a bude schopen opět by nastoupil. co musíme udělat? na co si mám dát pozor? je nějaký forumář který se musí vyplnit - například oznámení o nástupu do zaměstnání a uvést jako změnu že až mu bude přidělen plný důchod bude invalidní? všem moc děkuji. toto je můj první případ tak vůbec netuším co a jak.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2009 11:50

jasná (neregistrovaný) 78.157.161.---

Re: invalidní důchod
      Zaměstnanec si musí ukončit nemoccenskou a vy po ukončení nemocenské zašlete do 8 dnů na OSSZ vyplněnou výzvu, kterou vám zaslali. S touto výzvou zašlete i ELDP - pokud budete zasílat ještě v září, ELDP bude ukončený k 31.8. Zaměstnanec vám potom musí donést rozhodnutí o přiznání důchodu a vy ho nahlásíte na OSSZ kódem D. Taky ho nahlásíte na ÚP jako invalidního důchodce, aby vám ho zapsali do štítku závodu.
      ND=nemocenské dávky.

• 22. 9. 2009 13:05

pet. (neregistrovaný) 88.146.176.---

Re: invalidní důchod
      Tak ale proč mi v dopise z OSSZ psali že mám do 8 dnů tu žádost vyplnit a zaslat zpět? zaměstnanec mi neschopenky i doklady o trvání nemoci nosí vždy sem a já dopravím na OSSZ. s jeho nemocí to taky nevypadá že by se měl tento měsíc uzdravit. ELDP chtěli od ledna do srpna 2009. není nějaká lhůta po které se musí tyto žádosti předkládat? a pokud bychom mu platili životní pojištětí - můžeme i dále s tím že si to zapíšeme do nákladů?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).