Hlavní navigace

Živnostenský list a životopis

• (neregistrovaný) 89.111.93.---

11. 7. 2011 9:41

Dobrý den,
    1. pobírám RP, od ledna 2011 mám ŽL vedl. činnost. Chtěla bych si najít práci a tak píšu životopis a ráda bych věděla, zda se do životopisu píše také, že mám ŽL?
    2. píše se do životopisu, že jsem pobírala RP? Před 6 lety jsem totiž otěhotněla ve zkušební době a dostala jsem výpověď, tudíž od roku 2005 nebudu mít v části "zaměstnání" žádný údaj.
    3. Také by mě zajímalo jak je to s novelou viz. http://www.podnikatel.cz/aktuality/zasadni-zmeny-v-oblasti-nepojistnych-davek/- mám na mysli pobírání RP a dítěte v MŠ po celý den. Už se nějak rýsuje , že to projde? A pokud ano budou nějaké podmínky, jako že si budu moct vydělat je určitou částku apod.?
    Děkuji moc za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2011 10:59

autorka

Dobrý den,

1. Jestliže je předmět podnikání shodný s činností zaměstnavatele, musíte požádat o jeho písemný souhlas s podnikáním. Šlo by o konkurenci. V opačném případě souhlas nutný není, ale zaměstnavatel (mzdová účetní) by to měl vědět. Např. z důvodu minimálních záloh, ročního zúčtování apod.   

2. A proč tam jednoduše nenapsat, že jste pečovala o děti či pobírala rodičovský příspěvek?

3. Novela zatím není schválena. Prozatím může o dítě pečovat jiná zletilá osoby nebo umístit dítě do předškolního zařízení s omezením na 4 hodiny nebo 5 dní (dle věku dítěte). 

Dagmar Kučerová   

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).