Hlavní navigace

DUZP a datum doplnění údajů na dov.fa

  • (neregistrovaný) 89.102.37.---

    22. 9. 2009 21:01

    Od zahraniční osoby jsme přijali službu s místem plnění v ČR (podle §10 odst.7). Služba se uskutečnila 1.8.2009, faktura byla vystavena 17.09.2009. Datum doplnění údajů na faktuře bylo 21.09.2009. DUZP je 01.08 nebo 21.09?
    .... podle §32 je datum doplnění údajů datem vystavení daňového dokladu. Ale v diskuzích jsem našla tvrzení, že datum doplění údajů je zároveň datem DUZP - tedy 21.09.2009. Nepodařilo se mně to ale najít v zákoně, nevíte na základě jaké § to tak je?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2009 11:08

      anonym (neregistrovaný) 194.108.137.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      DUZP=povinnost přiznat daň
      1. K 15 dni, ve který následuje po měsíci, ve kterém bylo zboží pořízeno
      2. NEBO ke dni vystavení daňového dokladu (pokud byl daňový doklad vystaven před tímto patnáctým dnem)
      /datum doplnění údajů na fa = datum vystavení daňového dokladu=datum DUZP/
      Tj. že DUZP je datum doplnění údajů na fa, jestliže jste Fa neobdrželi do 15 tého dne,který následuje po měsíci obdržení zboží, pak DUZP je datum přijetí zboží , takže u Vás je datum DUZP 01.08.2009

    • 23. 9. 2009 11:10

      anonym (neregistrovaný) 194.108.137.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      oprava: u vás je 15 den 15.09, takže DUZP je 15.09.2009

    • 23. 9. 2009 20:13

      iva007 (neregistrovaný) 89.102.37.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      Velice děkuji za odpověď, ale nevím, jesti jste nepřehlédl/a, že se jedná o službu, ne o zboží...

    • 7. 10. 2009 9:15

      v (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      Dobrý den paní Ivano, prosím, mám teď stejný případ jako vy....jak jste vaší situaci vyřešila....anonym mě také zmátl, že hovořil o zboží...Myslím, že u služeb bychom měli Dph přiznat-samovyměřit do 15 dnů od data, kdy byla služba uskutečněna. Prosím dohledala jste nějaké info, které byste mi mohla poskytnout? Děkuji

    • 7. 10. 2009 12:08

      iva012 (neregistrovaný) 89.102.37.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      Služba se uskutečnila 1.8.2009, faktura byla vystavena 17.09.2009. Datum doplnění údajů na faktuře bylo 21.09.2009.

      Já jsem si to nakonec vyložila takto:
      ... podle §24, který odkazuje na §21 odst.6 je datum zdanitelného plnění den, kdy byla služba uskutečněna nebo den vystavení dokladu. A to ten den, který nastane dříve.
      ... podle §31 odst. 3 je datem doplnění údajů datum vystavení dokladu. To má být do 15 dní ode dne uskutečnění služby.
      ... podle §31 odst.4 v případě, že nedostanu doklad do 15 dní ode dne uskutečnění služby, doplním údaje do 15 dní ode dne obdržení dokladu.

      já jsem doklad nedostala 15 dní ode dne uskutečnění služby, takže jsem postupovala podle §31odst.4 a daň přiznala k 21.09.
      ...i když si myslím, že jsem měla daň přiznat k 1.8 (formulace v zákoně: ten den, který nastane dříve)..... ale nechtěla jsem podávat dodatečné přiznání....

    • 7. 10. 2009 13:17

      v (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      Dobrý den Ivo, tak jsem to chápala skoro dobře....takže povinnost přiznat daň je ke dni uskutečnění služby, když nedostanu doklad včas. Tímto datem (kurzem toho dne) vypočtu DPH a tak se mi to objeví v přiznání. A co myslíte, kurz do účta...mohu si stanovit do směrnice, že datum účetního případu je den uskutečnění služby? To je trošku krkolomné, že. Asi by to mělo být datum přijetí faktrury. Takže do účta bych to navedla kurzem ze dne, kdy mi faktrura přišla. Spousta sw prý neumí dva kurzy, ten můj bohužel ano. Nemáme ještě sepsanou žádnou směrnici, tak špekuluji, jak to napsat, abych si případným špatným slůvkem "nepodřízla větev", nechce se mi patlat se dvěma kurzy...Jak teď nad tím přemýšlím, i když doklad dostanu včas a doplním v termínu do 15 dnů, stejnak ta služba byla provedená dřív. Takže u služeb, musím vždy přiznávat ke dni usktečnění služby,že? U zboží to vychází lépe...tam je ta povinnost přiznat do 15. dne následující po měsíci, kdy zboží skutečně doraziilo...takže když přijde faktura brzo...doplním datum, tím vystavím, přiznávám tím dnem...protože je to dřív. Už se mi díky Vám rozsvěcuje....poradíte mi ještě s těmi kurzy..použít dva, nebo jeden? Moc Vám děkuju, fakt jste mi hodně pomohla.

    • 7. 10. 2009 20:36

      iva012 (neregistrovaný) 89.102.37.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      Já bych se přimlouvala za 2 kurzy. Přijde mně to přehlednější (myslím účetně). Ale nevidím důvod proč by to nešlo s jedním.
      ... ano, podle mě se přiznává služba ke dni, kdy byla provedena. Jen v případě, že faktura je vystavena "dopředu" se přiznává ke dni vystavení dokladu (tj. ke dni doplnění údajů na faktuře)

    • 7. 10. 2009 20:50

      v (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      Ivo, moc děkuji...máte pravdu udělám to tak...fakturu do účta kurzem dne přijetí faktury....a samovyměření - výpočet DPH kurzem dne té služby. Když mi to program umožňuje...moc vám ještě jednou děkuji, pomohla jste mi. Hezký večer.

    • 6. 10. 2009 8:14

      v (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: DUZP a datum doplnění údajů na dov.f
      Dobrý den, pročítám diskuzi a už skoro chápu, jak to je s doplňováním údajů....vysvětlil/a jste to paní velmi srozumitelně..se zbožím-mohu poprosit o Vaší kontrolu na můj případ. Mám také přijatou fakturu za služby z EU. Služba byla uskutečněna 15.9.2009, faktura byla vystavena 16.9. (ale tento datum nemá na nic vliv, že?) a mě faktura dorazila 5.10.2009. Údaje doplněny 5.10.2009. Tz. že DUZP by měl být 30.9.2009, ale fa mi přišla před 15. dnem-ještě se v tom motám, je rozdíl zboží a služba...moc prosím mohl byste mě pomoci Nebo bude DUZP den doplnění údajů 5.10.2009. Jak stále čtu zákon (a už fakt se v tom motám), pořád si myslím, že mi vzniká povinnost přiznat (samovyměřit a zároven uplatnit daň do 15 dnů od poskytnutí služby) U zboží je to do toho 15. následující po měsíci, kdy jsem zboží přijala. Budu vděčná za radu děkuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).