Hlavní navigace

Pracovní neschopnost

  • (neregistrovaný) 88.103.150.---

    23. 9. 2009 9:39

    zam-nec přinesl neschopenku III. díl, a že bude marodit cca 3 týdny, vždycky jsme vypláceli nemocenskou my (zam-tel - s.r.o.), ale teď vůbec nevím co s tím, jak je to s těmi 14 dny prosím? Třeba primitivní dotaz, ale po novu to dělám poprvé, Díky za trpělivost

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2009 9:49

      vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

      Re: Pracovní neschopnost
      V rámci 14 kal. dnů zaměstnavatel proplatí náhradu / první 3 pracovní dny jsou neplacené / od 15 kal. dne přinese zaměstnanec díl IV / zadní strana musí být zaměstnancem řádně vyplněna a podepsána /, zaměstnavatel vypíše Přílohu k žádosti o výplatu ND a s lístkem na peníze nebo případnou schopenkou - díl V odešle na příslušnou OSSZ.

    • 23. 9. 2009 9:57

      Honza1 (neregistrovaný) 88.103.150.---

      Re: Pracovní neschopnost
      takže já platím tedy 4-14 den (kal. dny nebo prac. dny) jakými % z VZ, zaráží mně že v zákonu je stále těch 60% (§ 29), je zam-nec pak povinnen přinést IV.díl, co když ho nedonese?

    • 23. 9. 2009 10:10

      vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

      Re: Pracovní neschopnost
      Pro náhradu jsou 3 redukční hranice
      137,55 206,15 412,30Mezi
      Do první redukční hranice se započítává 90%
      Mezi první a druhou red. hranicí se započítává 60%
      Mezi druhou a třetí redukční hranicí se započítává 30%
      / max. 226,81 Kč /
      Nad třetí redukční hranici se nepřihlíží

      Náhrada se platí za pracovní dny. Redukovaný hod. průměr x hodiny za směnu = denní redukovaná sazba x počet směn x 60% !

      Ke 14 kal dni musí donést lístek na peníze a IV pokud nedoloží IV, tak nebude mít nemocenskou dávku

    • 23. 9. 2009 10:22

      Honza1 (neregistrovaný) 88.103.150.---

      Re: Pracovní neschopnost
      kde pls najdu nějaké čtení o těchto výpočtech, a ještě jeden problém, zam-nec nastoupi 1.9., jak zjistím průměr

    • 23. 9. 2009 10:11

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Pracovní neschopnost
      Vy platíte náhradu mzdy prvních 14 kalendářních dnů, ale pouze pracovní dny, z toho první 3 pracovní dny jsou neplacené. Vycházíte z platného průměru pro náhrady, ten redukujete a teprve z RPHV platíte těch 60 %.

      http://www.mpsv.cz/files/clanky/5753/nahrada_mzdy-262_2006_nova.xls

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).