Hlavní navigace

NV a zdrav. pojištění

  • (neregistrovaný) 78.102.9.---

    23. 9. 2009 10:33

    Dobrý den, musí zam-nec zaplatit zam-teli odvedený rozdíl ZP u NV, nebo mu ho může zam-tel "odpustit"? Děkuji všem za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2009 11:14

      jasná (neregistrovaný) 78.157.161.---

      Re: NV a zdrav. pojištění
      Záleží jak se domluví, nejlépe písemnou formou.

    • 23. 9. 2009 11:56

      xy5

      Re: NV a zdrav. pojištění
      o neplac. volno zam-ec žádá dopředu, zam-tel schvaluje (ale není povinnost schválit)
      pokud tedy schváli, součástí této žádsoti by mělo být řešeno, jak bude ZP hrazeno, zda celých 13,5 % zaplatí zam-ec nebo 4,5 % zam-ec a 9 % zam-tel
      platí se za KD náhr. volna
      toto se netýká osob, kteří jsou v kateg., za kterou je plátcem ZP stát

    • 23. 9. 2009 12:03

      jasná (neregistrovaný) 78.157.161.---

      Re: NV a zdrav. pojištění
      Nemá-li zam.-tel se zam.-cem uzavřenou písemnou smlouvu o úhradě části pojistného z titulu neplaceného volna placeného zaměstnavatelem, hradí zaměstnanec jednu třetinu a zaměstnavatel dvě třetiny z celkové částky pojistného vypočteného za kalendářní dny neplaceného volna. Písemnou formou se může zaměstnanec zavázat, že zaměstnavateli zaplatí pojistné jím hrazené z uvedeného důvodu. § 9 odst. 3 zákona č.48/1997 Sb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).