Hlavní navigace

Přeplacená mateřská ?

• (neregistrovaný) 88.102.143.---

23. 9. 2009 11:10

Dobrý den, přebírám mzdovou agendu a nejsem teda vážně v tomto oboru dobrá. Prosím o radu, při kontrole jsem zjistila, že mateřská vyplácená z roku 2008 je o jeden den přeplacená, nevím si s tím rady. Prosím o rady. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2009 11:45

Renata (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: Přeplacená mateřská ?
      Stalo se mi něco podobného, zjistila jsem, že moje předchůdkyně před rokem touhle dobou platila zaměstnancům nemocenskou první 3 dny 60% (od září bylo správně 25%). takže došlo k přeplatkům na nemocenské. Přepočítala jsem a vzniklý přeplatek jsme zaplatili OSSZ. Co šlo, strhli jsme zaměstnancům, co nešlo (zam. už skončili PP), šlo holt na náklady fy. Na OSSZ jsem zavolala, vysvětlila a přidala do přehledu do kolonky pojistné.(i když dle mého by bylo lepší zapl.nemocenské mínusem)

• 23. 9. 2009 11:52

Jaroušek (neregistrovaný) 88.102.143.---

Zavolám na soc., do přehledu budu muset asi zasahovat ručně, program ve mzdě už mi nerozlišuje dávky od soc. placené z loňska. Opravu přiložím k příslušné mateřské, až bude kontrola z OSSZ tak aby bylo jasno. Děkuji

• 23. 9. 2009 12:03

Viola (neregistrovaný) 88.102.143.---

Koukám stejné problémy ? Do přehledu ručně? Myslíte opravit přehled za září s opravenou mateřskou z roku 2008? Ano, taky mi to nejde zadat přes mzdu. Díky za rady a hezký den všem

• 23. 9. 2009 12:17

Jaroušek (neregistrovaný) 88.102.143.---

Já už měl rozepsáno, čeká nás kontrola ?! Děkuju

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).