Hlavní navigace

Poskytní služby do státu EU?

  • (neregistrovaný) 82.99.161.---

    23. 9. 2009 13:35

    Slovenská firma /plátce DPH na Slovensku/ si u nás objednala výrobu boxu vč. montáže. Myslím si, že se jedná o posyktnutí služby do JČS. Box se bude montovat na Slovensku. Tzn., že fa vystavím bez DPH -má se na fa psát, že si DPH uplatní oni? Jaký budu mít doklad o vývozu na Slovensko? V případě, že by uhradili zálohu tak se doklad o přijaté platbe nevystavuje? Nevím jak bych to udělala, když není DPH. Jsem zmatená z § 24 a 33. Poraďte mi někdo prosím. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2009 18:24

      ucetni007

      Re: poskytní služby do státu EU?
      Ve Vašem případě jde o dodání zboží včetně instalace nebo montáže a to osobě registrované k dani v JČS. Jde o specifický druh dodání zboží. Místo plnění se stanoví podle § 7/3 ZDPH na tam, kde je zboží montováno (na Slovensku), z toho vyplývá, že jde o plnění s místem plnění mimo tuzemsko. Povinnost přiznat toto plnění Vám vzniká dle § 24a ZDPH, a to ke dni přijetí úplaty nebo ke dni uskutečnění (tj. fakticky předáním a převzetím namnotovaného díla). Vystavujete daňový doklad podle § 33, kde se mj. praví, že DD vystavujete nejpozději do 15 dnů od uskutečnění nebo přijetí úplaty, takže pokud uhradí zálohu, vystavíte DD na přijatou platbu, ale bez DPH. Zároveň podle odst.2 pís. k) musíte na doklad uvést sdělení o povinnosti přiznat daň příjmcem tohoto plnění. Důkazní prostředky při takových dodáních volíme různé, ale podepsaný předávací protokol je dostačující. Pokud budete mít i přepravní listy tím lépe. Toto plnění se uvádí v ř. 25 DAP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).