Hlavní navigace

Přesčasy

 • (neregistrovaný) 81.25.19.---

  24. 9. 2009 9:02

  Prosím může někdo poradit?Potřebuji vědět, jak se načítají přesčasy. Když má pracovník každý den např. 10 minut přesčas, načítá se těchto 10 minut každý den? Někde jsem slyšela, že se načítá až od 15 minut. Jde o to, že zavádíme docházkový systém a u pracovníků vybíhají minutové přesčasy, jestli máme tedy zaokrouhlovat přesčasy, které jsou do 15 minut na 0.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2009 9:09

   vv (neregistrovaný) 88.81.91.---

   Re: Přesčasy
   U nás máme také docházkový systém a pouze pružná pracovní doba pruží po 15 minutách. Jinak máme pevné konce a začátky pracovní doby a jako přesčas uznáváme mimořádně až od 30 minut.
   Záleží na vás jaká si stanovíte pravidla. Ale snad nebudete někomu platit minuty, že třeba čeká až mu pojede spoj ??

  • 24. 9. 2009 10:22

   Milča (neregistrovaný) 81.25.19.---

   Re: Přesčasy
   Chtěla jsem poradit od někoho, kdo také používá docházkový systém. U pracovníků, kteří přesčasy nemají povoleny tedy můžeme nastavit pevné začátky a konce pracovní doby. Děkuji.

  • 24. 9. 2009 9:10

   annak (neregistrovaný) 77.93.205.---

   Re: Přesčasy
   Zcela jistě si děláte legraci, viďte ? Protože ze zákoníku práce jistě víte, že přesčas lze nařídit v zákonem určených případech, a velmi pochybuji, že by vedoucí pracovníci nařizovali přesčas ve čtvrthodinách. To, že je pracovník na pracovišti déle, než je určená pracovní doba, v žádném případě neznamená, že jde o práci přesčas. Přesčas musí být buď nařízený, nebo konaný se souhlasem vedoucího pracovníka.
   Jiné je ovšem počítání pracovní doby,pokud by šlo o pracovní dobu pružnou. Tam ovšem počítáte každou minutu, takže zase o žádné zaokrouhlování nejde. Zkuste místo "někde jsem slyšela" pročíst zde historii nebo příslušné zákony. Hezký den

  • 24. 9. 2009 10:18

   Milča (neregistrovaný) 81.25.19.---

   Re: Přesčasy
   Omlouvám se za moji nevědomost. Takže pro případnou kontrolu z OIP bude nejlepší, když v docházkovém systému bude nastavena pevná doba příchodu a odchodu pracovníků, kterým se přesčasy nikdy nenařizují nebo může být vykazována skutečná doba příchodu a odchodu pracovníků na pracoviště a když se vyskytne několikaminutový přesčas, tak stačí kontrolorům z OIP vysvětlit, že přesčas nebyl nařízený.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).