Hlavní navigace

Cena pohonných hmot a DPH

  • (neregistrovaný) 90.178.47.---

    24. 9. 2009 9:59

    Manžel používá soukromé auto k podnikání. Je plátce DPH a vede podvojné účetnictví. Chce použít průměrnou cenu pro výpočet náhrady za spotřebované PH stanovenou vyhláškou MPSV. Lze z této ceny uplatnit DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2009 10:03

      hande (neregistrovaný) 90.178.47.---

      Re: cena pohonných hmot a DPH
      Nevíte, kde najdu nějaké zdůvodnění proč ne? Děkuji

    • 24. 9. 2009 10:06

      anak (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: cena pohonných hmot a DPH
      DPH lze uplatnit jen na základě daňového dokladu
      §73/1 zákon o DPH a navíc se jedná o soukromé auto

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).