Hlavní navigace

Poj.odpovědnosti za škodu--jak účtovat?

  • (neregistrovaný) 62.245.79.---

    24. 9. 2009 11:17

    Prosím vás,že poj.odpovědnosti za škodu v zaměstnání si hradí zaměstnanec sám nebo když to hradí zaměst-tel,tak je to do ned.N.JE to tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2009 11:28

      anak (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Poj.odpovědnosti za škodu--jak účtov
      Mohlo by být i daňové dle dobře napsané směrnice, ale v každém případě při platbě zaměstnavatele podléhá SP,ZP a dani u zaměstnance

    • 24. 9. 2009 11:46

      Irenka (neregistrovaný) 62.245.79.---

      Re: Poj.odpovědnosti za škodu--jak účtov
      Takže když to zaplatí zaměstnavatel a na poj.smlouvě je i uvedena firma jako pojistník,tak poté se to musí dodanit zaměstnancům? a jak se to dělá? Já mám ve smlouvě pouze celkovou částku na rok za firmu s počtem osob.Fakt tedy nevím,co s tím:(

    • 24. 9. 2009 12:38

      anak (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Poj.odpovědnosti za škodu--jak účtov
      Pokud nemáte konkrétní částky na zaměstnance podělíte sumu počtem. Zaměstnancům přidaníte ve mzdě, tak jako např. auto pro soukromé účely.

    • 24. 9. 2009 12:45

      anak (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Poj.odpovědnosti za škodu--jak účtov
      Zde ještě část mé směrnice k poskytování zaměstnaneckých výhod
      pro daňovou uznatelnost §24/j/5
      Pojištění (úrazové, cestovní)
      Společnost poskytuje toto pojištění zaměstnancům na základě seznamu odsouhlaseného xxxxxxx . Smlouva kryje riziko zranění s trvalými následky, riziko ztráty života..... Pojištění je pro konkrétního zaměstnance sjednáno na dobu 1 roku.
      Daňový režim, S+Z: Pojistné částky jsou hrazeny jako daňově uznatelný výdaj společnosti, pro zaměstnance jde o zdanitelný příjem podléhající S+Z

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).