Hlavní navigace

Výstava Sk-Faktura a DPH

• (neregistrovaný) 212.111.31.---

24. 9. 2009 11:39

Dobrý den,
    potřebovala bych poradit.
    Firma plátci DPH se zúčastní výstavy na Slovensku.Výstavu pořádá slovenská firma,která je také plátcem DPH. Jak by mela vypadat faktura???Má být s DPH nebo bez DPH. A jak je to s ubytováním, když firma má zamestnance ubytované v hotelu na slovensku a pak hotel vystaví fakturu, oba dva plátcem DPH...má být FA za ubytování s DPH nebo ne???

Děkuji moc za rychlou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2009 12:56

Ila (neregistrovaný) 80.188.167.---

Re: Výstava Sk-Faktura a DPH
      Pokud výstava probíhá na Slovensku, je místo plnění tam a slovenská firma plátci DPH vystaví fakturu včetně slovendké DPH, rovněž hotel, který ubytovává vaše zaměstnance vystaví fakturu se slovenskou DPH. Vy jako český plátce máte nárok na vrácení DPH ze Slovenska. Pokud s tím nemáte zkušenosti, napíšu vám postup.

• 25. 9. 2009 6:52

Radka (neregistrovaný) 212.111.31.---

Jejda, děkuju moc za reakci,už jsem si myslela,že mě nikdo neodpoví.
      Nemám s tím zkušenosti, moc Vás prosím můžete mě napsat postup.

• 25. 9. 2009 10:58

Ila (neregistrovaný) 80.188.167.---

Na stránkách formstudio.cz si stáhněte formulář "Žiadosť o vrátenie dane podla §56 až 58 zákona č. 222/2004 Z.z." (jsou tam i formuláře z SK), ten vyplníte a pošlete na adresu Daňového úřadu Bratislava 1, Radlinského 37, p.o.box 89, 817 89 Bratislava 15, Slovenská republika. Můžete si k tomu stáhnout i poučení, ve kterém jsou stanoveny podmínky vrácení DPH, limit v EUR pro vrácení DPH, období a termíny atd. K takto vyplněné žádosti přiložíte originály daňových dokladů, které vám DÚ pošle zpět s razítkem (to jen abyste si to nemohli nárokovat 2x). Do evidence si pořiďte kopie těchto dokladů s textem, že originály jsou zaslány na DÚ SK za účelem vrácení DPH. Počítejte s tím, že peníze obdržíte tak za půl roku, možná se budete muset i připomenout, ale hlavně, že je obdržíte, každá koruna dobrá. Pokud něco nebudete vědět, tak se ozvěte, ráda poradím. Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).