Hlavní navigace

Rozvázání pracovního poměru

  • (neregistrovaný)

    24. 9. 2009 14:20

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je s výpovědí danou zaměstnancem. V červenci byla doručena výpověď zaměstnavateli, ten ji podepsal a výpovědní doba začala běžet od 1.8.2009 má končit k 30.9.2009. A chci se zeptat jak by měl postupovat zaměstnavatel? Musí vyhotovit nějakou dohodu nebo něco podobného, nebo pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní lhůty? A je po dobu výpovědní doby strháváno něco zaměstnanci z platu? Sociální nebo tak něco? Nikde jsem se nic takového nedočetla a zaměstnavatel trvdí, že něco takového se dělá. Prosím o radu, hodně to spěchá!!!!
    Děkuji mnohokrát za všechny vaše odpovědi!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2009 14:28

      xy5

      Re: Rozvázání pracovního poměru
      >Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je s výpovědí
      >danou zaměstnancem. V červenci byla doručena výpověď
      >zaměstnavateli, ten ji podepsal a výpovědní doba
      >začala běžet od 1.8.2009 má končit k 30.9.2009. A chci se
      >zeptat jak by měl postupovat zaměstnavatel? Musí
      >vyhotovit nějakou dohodu nebo něco podobného, nebo pracovní
      >poměr skončí uplynutím výpovědní lhůty?
      30.9. předáte předávací protokol, zajdete k závodnímu lékaři, převezmete potvrzení o zaměstnání
      A je po dobu
      >výpovědní doby strháváno něco zaměstnanci z platu?
      >Sociální nebo tak něco? Nikde jsem se nic takového
      >nedočetla a zaměstnavatel trvdí, že něco takového se dělá.
      Ze mzdy se sráží a odvádí sociální, zdravotní poj., mzda se daní. (toto se dělá vždy - ne jen v době výpovědní doby)
      >Prosím o radu, hodně to spěchá!!!!
      >Děkuji mnohokrát za všechny vaše odpovědi!!!

    • 24. 9. 2009 14:34

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Rozvázání pracovního poměru
      Pracovní poměr skončí posledním dnem výpovědní lhůty. Zaměstnavatel vám předá "Potvrzení o zaměstnání", dříve se tomu říkalo zápočtový list. Zaměstnanci se po dobu výpovědi strhávají ze mzdy stejné odvody jako po celou dobu zaměstnání.

      Zaměstnavatel pravděpodobně hovořil o tom, že on si nemůže od července uplatnit slevu na sociálním pojištění, protože jste ve výpovědi.

    • 24. 9. 2009 16:08

      nikola (neregistrovaný)

      Re: Rozvázání pracovního poměru
      děkuji mnohkrát, vše co jste napsali vím, jen jsem se chtěla ujistit a moc mi to pomohlo! dík

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).