Hlavní navigace

Nákup os.automobilu a DPH

  • (neregistrovaný) 188.95.122.---

    25. 9. 2009 7:55

    mám tu fakturu na nákup ojetého automobilu. Není zde vyčísleno DPH a není zde ani,že je fakturováno podle zvláštního režimu par. 90 DPH.
    Přitom jsme z tohoto stejného bazaru minulý měsíc koupili auto, kde vyčísleno DPH bylo. Mohu si uplatnit DPH tak, že si je vypočítám nebo nemůžu vůbec?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2009 9:49

      lendííík (neregistrovaný) 213.226.227.---

      Re: nákup os.automobilu a DPH
      pokud nemáte uvedoné DPH na faktuře nemůžete si ho vypočítat sama a uplatnit. Zkuste si zavolat na tu firmu proč minule vám uvedli dph a ted ne.

    • 25. 9. 2009 9:52

      Denisa (neregistrovaný) 188.95.122.---

      Re: nákup os.automobilu a DPH
      volala jsem tam, prý fakturují podle režimu před 1.4.09, takže je to asi v pořádku ne?

    • 25. 9. 2009 13:39

      JS* (neregistrovaný) 89.103.68.---

      Re: nákup os.automobilu a DPH
      Mají to dobře, ale stejně by tam mělo být uvedeno - dle § 90.
      Minule jste asi koupili auto z dovozu nebo to, které mělo nárok na odpočet i před 1.4.09

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).