Hlavní navigace

Jak zaměstnat aby byla nemocenská

• (neregistrovaný) 90.177.108.---

25. 9. 2009 9:15

Prosím o radu zkušené, sestra je dlouhodobě nemocná, a již déle než rok. Nedostává již nemocenskou. Zaměstnala bych ji u sebe ve firmě, aby zase nějakou nemocenskou dostala a mám několik otázek,

1.jak dlouho zaměstnávat, aby nemocenskou dostala

2. a kolik ji mám dát plat, aby ji měla co nejvyšší

3. Jak jsem našla nějaké tabulky, kde se to počítá, vidím že se vyměřovací základ krátí, tím víc čím je vyšší, a nemáte někdo nějaké tabulky, kde by to bylo pěkně vidět - kolik zaplatím na soc. a zdravotním.

díky moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 9. 2009 10:30

j (neregistrovaný) 86.49.15.---

Re: jak zaměstnat aby byla nemocenská
      Nemocenské pojištění vzniká faktickým nástupem do zaměstnání. Vzhledem k tomu, že je stále v pracovní neschopnosti, nemůže ji toto pojištění vzniknout. A i kdyby ji lékař uznal práce schopnou a poté opět práce neschopnou nárok na nemocenské dávky by neměla z důvodu vyčerpání podpůrčí doby.
      Tento postup by ani nebyl v souladu se zákonem, neboť by se jednalo o účelový pracovní poměr za účelem vylákat nemocenské, což je trestné dle zákona.

• 28. 9. 2009 21:18

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Pokud je takto dlouhodobě nemocná a nemá již nárok na nemocenské dávky z důvodu vyčerpání podpůrčí doby, tak se divím, že již ve spolupráci s lékařem není vyřizován částečný nebo plný invalidní důchod.

• 5. 10. 2009 9:41

dm (neregistrovaný) 90.177.108.---

Díky za rady, já se taky divím, sestra mlží, asi mi neřekla všechno. Celá rodina do toho kecá, každý je chytrý, ale jak to asi je, ale stoprocentně nevíme nikdo nic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).