Hlavní navigace

Náhrada škody - daňový náklad

  • (neregistrovaný) 88.102.5.---

    25. 9. 2009 9:39

    Dobrý den, naší činností (stav.firma), jsme způsobili škodu na oknech v průběhu stavby. Přišla nám faktura vystavená na základě smlouvy na způsobené škody (samozřejmě bez DPH). Je tato škoda pro nás daňově uznatelná popř.dle jakého paragrafu? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2009 18:59

      ucetni007

      Re: Náhrada škody - daňový náklad
      Dobrý den,
      ve Vašem případě jde o daňově uznatelný náklad podle ustanovení § 24/2/p ZDP. Jedná se o škodu způsobenou na majetku jiného poplatníka, kterou jste povinní nahradit podle obecných ustanovení obchodního zákoníku a tudíž je pro Vás uznatelná.
      Fakturace bez DPH je v pořádku, škody jako druh fin.vyrovnání nejsou předmětem daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).