Hlavní navigace

Kontrola FÚ na jaký rok?

  • 213.226.248.---

    25. 9. 2009 17:48

    Mám zmatek v tom, na jaký rok může letos kontrola přijít 2005 nebo 2006 a pokud byla v těchto letech ztráta - prodlužuje se možnost kontroly na 7 let? Nebo je to už jinak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2009 19:18

      danka06 (neregistrovaný) 217.115.252.---

      Re: Kontrola FÚ na jaký rok?
      Přečtěte si zákon - protože zde jsou mylné informace
      -my jsme byli ve ztrátě a kontrolovali 10let nazpět?!
      a to nepřeju nikomu .- nějaká argumentace dle § okamžitě FU argumentoval metodami a výklady různých zákonů, takže ......

    • 25. 9. 2009 22:38

      ... (neregistrovaný) 94.138.99.---

      Re: Kontrola FÚ na jaký rok?
      Jediný relevantní § je §47 ZSDP, doporučuji přečíst. Rok 2005 nebo 2006 se tu řešil včera - proč nejdříve nehledáte?
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=610686

    • 29. 9. 2009 8:49

      Johana

      Re: Kontrola FÚ na jaký rok?
      *****
      Pokud tento nebo zvláštní zákon nestanoví jinak, nelze daň vyměřit ani doměřit či přiznat nárok na daňový odpočet po uplynutí tří let od konce zdaňovacího období, v němž vznikla povinnost podat daňové přiznání nebo hlášení nebo v němž vznikla daňová povinnost, aniž by zde současně byla povinnost daňové přiznání nebo hlášení podat.
      Chápu to dobře, že za rok 2005 je uplynutí 3 let od konce zd.období v roce 2008 to znamená, že v 2009 už ho nemůže FÚ kontrolovat?
      A jak by to bylo v případě ztráty? To jsem tam nikde nenašla :-((

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).