Hlavní navigace

Rodičovský příspěvek

• (neregistrovaný) 85.207.18.---

25. 9. 2009 20:39

Prosím o radu - současně mi byla vyplácena mateřská a rodičovský příspěvek ve výši 7.600 Kč (opomněla jsem změnu nahlásit na úřad). Nyní budu vracet rodičovský příspěvek za 2 měsíce, který mi úřednice vypočetla na 15.200 Kč, ale mateřská mi v prvním měsíci běžela od 9.7., tudíž myslím, že za první měsíc by to mělo činit poměrnou část, tj. cca 2/3, mělo by to být tedy o něco méně.
    Děkuji!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2009 21:21

M.H. (neregistrovaný) 85.71.75.---

Re: Rodičovský příspěvek
      Rodičovský příspěvek se nepočítá na dny, ale v případě souběhu s PPM záleží na výši PPM. Je-li PPM vyšší, než RP = pak RP nenáleží. Je-li PPM nižší, než RP, tak náleží doplatek RP tak, aby PPM plus doplatek RP = RP

• 26. 9. 2009 19:16

V. (neregistrovaný) 85.207.18.---

Asi jsem dotaz špatně formulovala - pobírala jsem rodičovský příspěvek na první dítě ve výši 7.600 Kč, 9.7. jsem nastupovala mateřskou s druhým dítětem, tudíž jsem měla nahlásit změnu a výplata rodičovského příspěvku mi měla být pozastavena (což jsem opomněla učinit). Nyní musím za červenec a srpen (vyplaceno v srpnu a září) rodičovský příspěvek vrátit. Myslela jsem, že od 1.7. do 9.7. mi ještě rodičovský příspěvek náleží, tudíž tuto část vracet nebudu, ale úřednice mi za červenec vyčíslila vrátit celou částku 7.600 Kč.
      Děkuji za odpovědi!!!

• 28. 9. 2009 9:16

M.H. (neregistrovaný) 85.71.75.---

No vždyť jsem to psala - v červenci jste měla souběh rodičovského příspěvku a peněžité pomoci v mateřství (nárok na RP se sleduje ze celý kalendářní měsíc, ne jen od prvního do devátého). Pokud byla PPM alespoň ve výši rodičovského příspěvku, tak vám už rodičovský příspěvek už opravdu nenáleží.

Prostě pokud v jednom měsíci je nárok na PPM i RP, tak rodičovský příspěvek už nenáleží. Výjimkou je, pokud je PPM nižší, než RP. Pak by se RP doplácel. Ale nikdy se nekrátí na dny, ale vždycky vzhledem k vyplacené částce PPM.

• 28. 9. 2009 13:04

V. (neregistrovaný) 85.207.18.---

Děkuji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).