Hlavní navigace

Nájem §9

  • (neregistrovaný) 89.24.252.---

    27. 9. 2009 15:44

    FO pronajímá dle §9 nemovitost,dále pak provozuje stavební činnost/jako FO/,je měsíčním plátcem dph,musí tento nájem vstupovat do DP DPH,nájem je osvobozen a obrat není třeba hlídat,je měsíční plátce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2009 17:58

      m.m. (neregistrovaný) 89.24.252.---

      Re: nájem §9
      do kterého ř.v dph to vstupuje a co bude zd.plnění,např.ve smlouvě měsíční nájem 15000,-na leden a zaplatí až později.
      musím ještě něco,budou na tom ř.jen příjmy a pak už jinde nic,nebo se musí něco krátit???Moc prosím o vysvětlení.Nájemné je bez dph a bez služeb.děkuji předem.

    • 27. 9. 2009 18:57

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: nájem §9
      V DaP k DPH uvedete na ř. 50.
      Povinnost přiznat v DaP k DPH máte podle § 21 odst. 11 nejpozději posledním dnem každého kalendářního roku a to i když nebudete mít zaplaceno.

      Pokud budete mít výdaje související pouze s nájmem, pak nemáte nárok na odpočet DPH (např. opravy nemovitosti). Pokud budete mít výdaje související jak s vašim podnikáním, tak i s nájmem, pak musíte DPH krátit krátícím koeficientem (např. spotřeba papíru, oprava PC). V průběhu roku používáte zálohový koeficient. V posledním DaP k DPH za kalendářní rok vypočtete výsledný koeficient a dle tohoto vypočteného výsledného koeficientu upravíte DPH počítanou podle zálohového koeficientu v průběhu kal. roku. Tento vypočtený výsledný koeficient bude pro následující rok zálohovým koeficientem.

    • 27. 9. 2009 19:10

      m.m. (neregistrovaný) 89.24.252.---

      Re: nájem §9
      Pochopila jsem správně,že když uplatňuji výdaje u nájmu 30%,tak nic nekrátím,dám jen v prosincovém přiznání dph na ř.50 celkovou částku dle smlouvy za rok i když ji nemám a v DP bude míň???

    • 27. 9. 2009 19:35

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: nájem §9
      Ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).