Hlavní navigace

Preventivní prohlídka

  • (neregistrovaný) 217.112.165.---

    29. 9. 2009 12:32

    Dobrý den, prosím o radu, když pošleme zaměstnance na preventivní prohlídku - je to pro něho placená překážka v práci nebo musí jít k lékaři mimo pracovní dobu?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2009 12:35

      anitram (neregistrovaný) 80.188.34.---

      Re: Preventivní prohlídka
      píše se "doba nezbytně nutná", ale lékař je dostupný určitě i mimo pracovní směnu

    • 29. 9. 2009 12:41

      vlasta J. (neregistrovaný) 217.112.165.---

      Re: Preventivní prohlídka
      Děkuji, ale mě jde o to, když ho vlastně na tu prohlídku posíláme my, jako zaměstnavatel, tedy my to po něm chceme, tak jestli by to pak třeba nemohl odmítnout...děkuji dopředu za odpověď

    • 29. 9. 2009 12:56

      anitram (neregistrovaný) 80.188.34.---

      Re: Preventivní prohlídka
      Nemůže odmítnout, je to podmínkou jeho přijetí do pracovního poměru, může vám max. tvrdit, že lékař je tam v jeho pracovní době. My dle smluv s jednotlivými lékaři víme, jaká je jejich ordinační doba, takže problémy nejsou. Samozřejmě, nárok má, když na to přijde.

    • 29. 9. 2009 13:02

      vlasta J. (neregistrovaný) 217.112.165.---

      Re: Preventivní prohlídka
      Děkuji a přeji pěkný den, včera byl ale krásnější....Vlasta

    • 29. 9. 2009 13:03

      pája

      Re: Preventivní prohlídka
      >>>>Dobrý den, prosím o radu, když pošleme zaměstnance na
      >>>>preventivní prohlídku - je to pro něho placená
      >>>>překážka v práci nebo musí jít k lékaři mimo pracovní
      >>>>dobu?
      >>>>Děkuji za odpověď
      >>>píše se "doba nezbytně nutná", ale lékař je dostupný
      >>>určitě i mimo pracovní směnu
      >>
      >>Děkuji, ale mě jde o to, když ho vlastně na tu
      >>prohlídku posíláme my, jako zaměstnavatel, tedy my to
      >>po něm
      >>chceme, tak jestli by to pak třeba nemohl
      >>odmítnout...děkuji dopředu za odpověď
      jestliže zam-tel vyšle zam-ce na preventivní zdr.prohlídku, je tento povinen uposlechnout a absolvovat ji, jinak se dopouští porušení povinností dle § 52 g) ZP.Jde o Vámi nařízenou prohlídku, má nárok na placenou překážku.



      >Nemůže odmítnout, je to podmínkou jeho přijetí do
      >pracovního poměru, může vám max. tvrdit, že lékař je tam v
      >jeho pracovní době. My dle smluv s jednotlivými lékaři
      >víme, jaká je jejich ordinační doba, takže problémy
      >nejsou. Samozřejmě, nárok má, když na to přijde.

    • 29. 9. 2009 14:02

      Vlasta J. (neregistrovaný) 217.112.165.---

      Re: Preventivní prohlídka
      >>>>>Dobrý den, prosím o radu, když pošleme zaměstnance na
      >>>>>preventivní prohlídku - je to pro něho placená
      >>>>>překážka v práci nebo musí jít k lékaři mimo pracovní
      >>>>>dobu?
      >>>>>Děkuji za odpověď
      >>>>píše se "doba nezbytně nutná", ale lékař je dostupný
      >>>>určitě i mimo pracovní směnu
      >>>
      >>>Děkuji, ale mě jde o to, když ho vlastně na tu
      >>>prohlídku posíláme my, jako zaměstnavatel, tedy my to
      >>>po něm
      >>>chceme, tak jestli by to pak třeba nemohl
      >>>odmítnout...děkuji dopředu za odpověď
      >jestliže zam-tel vyšle zam-ce na preventivní
      >zdr.prohlídku, je tento povinen uposlechnout a absolvovat ji,
      >jinak se dopouští porušení povinností dle § 52 g)
      >ZP.Jde o Vámi nařízenou prohlídku, má nárok na placenou
      >překážku.
      >Děkuji, můžu mu teda nařídit jít na tuto prohlídku i mimo pracovní dobu, omlouvám se za jednoduché dotazy, ale začínám, děkuji
      >
      >
      >>Nemůže odmítnout, je to podmínkou jeho přijetí do
      >>pracovního poměru, může vám max. tvrdit, že lékař je
      >>tam v
      >>jeho pracovní době. My dle smluv s jednotlivými
      >>lékaři
      >>víme, jaká je jejich ordinační doba, takže problémy
      >>nejsou. Samozřejmě, nárok má, když na to přijde.

    • 29. 9. 2009 14:07

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: Preventivní prohlídka
      >>>>>>Dobrý den, prosím o radu, když pošleme zaměstnance na
      >>>>>>preventivní prohlídku - je to pro něho placená
      >>>>>>překážka v práci nebo musí jít k lékaři mimo pracovní
      >>>>>>dobu?
      >>>>>>Děkuji za odpověď
      >>>>>píše se "doba nezbytně nutná", ale lékař je dostupný
      >>>>>určitě i mimo pracovní směnu
      >>>>
      >>>>Děkuji, ale mě jde o to, když ho vlastně na tu
      >>>>prohlídku posíláme my, jako zaměstnavatel, tedy my to
      >>>>po něm
      >>>>chceme, tak jestli by to pak třeba nemohl
      >>>>odmítnout...děkuji dopředu za odpověď
      >>jestliže zam-tel vyšle zam-ce na preventivní
      >>zdr.prohlídku, je tento povinen uposlechnout a
      >>absolvovat ji,
      >>jinak se dopouští porušení povinností dle § 52 g)
      >>ZP.Jde o Vámi nařízenou prohlídku, má nárok na
      >>placenou
      >>překážku.
      >>Děkuji, můžu mu teda nařídit jít na tuto prohlídku i
      >>mimo pracovní dobu, omlouvám se za jednoduché dotazy,
      >ale začínám, děkuji

      Jenže pokud mu ji nařídíte mimo pracovní dobu, tak mu tu dobu budete muset navíc zaplatit jako přesčas. Pája vám to jasně píše.
      >>
      >>

    • 29. 9. 2009 14:55

      vlasta J. (neregistrovaný) 217.112.165.---

      Re: Preventivní prohlídka
      >>>>>>>Dobrý den, prosím o radu, když pošleme zaměstnance na
      >>>>>>>preventivní prohlídku - je to pro něho placená
      >>>>>>>překážka v práci nebo musí jít k lékaři mimo pracovní
      >>>>>>>dobu?
      >>>>>>>Děkuji za odpověď
      >>>>>>píše se "doba nezbytně nutná", ale lékař je dostupný
      >>>>>>určitě i mimo pracovní směnu
      >>>>>
      >>>>>Děkuji, ale mě jde o to, když ho vlastně na tu
      >>>>>prohlídku posíláme my, jako zaměstnavatel, tedy my to
      >>>>>po něm
      >>>>>chceme, tak jestli by to pak třeba nemohl
      >>>>>odmítnout...děkuji dopředu za odpověď
      >>>jestliže zam-tel vyšle zam-ce na preventivní
      >>>zdr.prohlídku, je tento povinen uposlechnout a
      >>>absolvovat ji,
      >>>jinak se dopouští porušení povinností dle § 52 g)
      >>>ZP.Jde o Vámi nařízenou prohlídku, má nárok na
      >>>placenou
      >>>překážku.
      >>>Děkuji, můžu mu teda nařídit jít na tuto prohlídku i
      >>>mimo pracovní dobu, omlouvám se za jednoduché dotazy,
      >>ale začínám, děkuji
      >
      >Jenže pokud mu ji nařídíte mimo pracovní dobu, tak mu
      >tu dobu budete muset navíc zaplatit jako přesčas. Pája
      >vám to jasně píše.
      >>>
      >>>ano, teď jsem to pochopila, omlouvám se děkuji všem zúčastněným za rady - pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).