Hlavní navigace

Daně-zvýhodnění a ČID

  • (neregistrovaný) 84.19.72.---

    29. 9. 2009 13:10

    Mám dva dotazy:
    1) dcera (20 let) našeho zaměstnance ukončila studium na SŠ maturitní zkouškou, pak rok pracovala a byla na ÚP, nyní v září opět nastoupila studium na středním odborném učilišti. Je to soustavna příprava na budoucí povolání. Může zaměstnanec uplatňovat daňové zvýhodnění na dceru?
    2) zam-ec přinesl 10.9.2009 rozhodnutí ze dne 26.8.2009 že je ČID od 16.4.2009. Můžu slevu na dani na ČID uplatnit od září? A od kdy bude nárok na tuto slevu při ročním zúčtování daní?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2009 13:32

      RenataK (neregistrovaný) 77.48.122.---

      Re: daně-zvýhodnění a ČID
      1) Pokud dcera zaměstnavatele znovu studuje a sama si nikde nevydělává, může na ní rodič do 26 - ti let uplatňovat slevu na vyživované dítě.

      2) Váš pracovník bude mít slevu na částečnou invaliditiu až od října 2009.
      Pokud se osoba stane invalidní, sleva na livaliditu podle § 35ba, náleží až od toho měsíce, na jehož počátku je je podmínka pro slevu splněna (§ 35ba, odst. 3).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).