Hlavní navigace

DPH a stavební práce na Slovensku

  • (neregistrovaný) 80.87.189.---

    29. 9. 2009 16:11

    Český plátce DPH provádí pro českou firmu (plátce CZ i SK) stavební práce včetně dodávek materiálu na slovensku. Fakturu za stavební práce v SK vystaví českému odběrateli na jeho slovenské DIČ. Tato faktura bude bez DPH-dle § 10 odst.1 s místem plnění na slovensku-tam,kde se nemovitost nachází. Prosím, jaké sdělení se má na fakturu uvést??? Bude tato faktura figurovat v přiznání k DPH??? Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2009 18:21

      ucetni007

      Re: DPH a stavební práce na Slovensku
      Dobrý den,
      máte pravdu, podle zmíněného ustanovení bude místo plnění mimo tuzemsko (na Slovensku). Daň přizná druhý český plátce jako osoba registrovaná k dani na Slovensku. Budete vystavovat daň.doklad podle § 33, kde je mj. uvedeno v odst.2 pís. k), že uvedete odkaz na ustanovení našeho zákono popř. směrnice EU, podle kterého je místo plnění mimo tuzemsko a daň má povinnost přiznat příjemce služby.
      Služby poskytované osobě registrované v JČS s místem plnění mimo tuzemsko se přiznávají v ř. 21 daň.přiznání, a to podle § 24a ke dni jejich poskytnutí nebo přijetí úplaty, co bude dříve.

    • 29. 9. 2009 18:48

      na (neregistrovaný) 80.87.189.---

      Re: DPH a stavební práce na Slovensku
      Takže na náš DD bude stačit uvést odkaz na §10 odst.1 ? Moc děkuji.

    • 29. 9. 2009 19:41

      ucetni007

      Re: DPH a stavební práce na Slovensku
      =============
      Ano, přesně tak, uvádíme tam tuto textaci:
      "Upozorňujeme, že odběratel je povinen přiznat a zaplatit daň. Místo plnění mimo tuzemsko dle § 10/1 zákona o DPH platného ČR. "

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).