Hlavní navigace

Prodej auta - DPH ano či ne?

  • (neregistrovaný) 213.29.63.---

    30. 9. 2009 8:41

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s prodejem auta - osobní automobil, který jsme pořídili v roce 2007, máme jej na úvěr. Nákup byl bez DPH. Když ho chceme nyní prodat, budeme prodávat s DPH či bez DPH? Řekla bych že bez DPH, ale potřebuji se poradit. A jak to bude s úvěrem? Nevadí, že chceme auto prodat, když ho splácíme úvěrem? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2009 10:17

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: prodej auta - DPH ano či ne?
      1) Prodej bude bez DPH - viz. přechodná ustanovení ZDP
      2) Co se týká úvěru, pak musíte ověřit smluvní podmínky poskytnutí úvěru, zda prodejem nedojde k jejich porušení.

    • 30. 9. 2009 10:33

      JO (neregistrovaný) 213.29.63.---

      Re: prodej auta - DPH ano či ne?
      Ještě bych chtěla tedy upřesnit, když v roce 2007 bylo auto pořízeno, tak bylo na úvěr. smlouvě napsáno: kupní cena mov. věci vč. DPH 250000,-, žádná faktura k tomuto není, bylo účtována celá částka na 042. pak na 022, DPH nebylo uplatněno. Mě jen teď mate, že v té smlouvě je napsáno vč. DPH. Není to problém? A na další ujednáni ve smlouvě se podívám, zda neporušíme nějaké ujednání.

    • 2. 10. 2009 11:33

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: prodej auta - DPH ano či ne?
      Pokud vám auto neprodal prodejce zboží, ale uživatel vozidla, pak si nemohl uplatnit DPH na vstupu. Pokud následně prodá, pak jde o prodej osvobozený bez nároku na odpočet a nebude vystavovat DD s rozpisem základu daně a daně (u OA pořízených do 31.3.2009). Mělo by být uvedeno, že se jedná o prodej osvobozen od DPH dle příslušného § (§ 62 ZDPH). Jelikož nebylo možno uplatnit DPH na vstupu, pak je cena vždy včetně DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).