Hlavní navigace

Mateřská dovolená

• (neregistrovaný) 89.103.189.---

30. 9. 2009 20:41

Dobrý den
    chtěla bych Vás poprosit o informace týkající se mateřské. Jsem v situaci kdy nemůžu sehnat práci v oboru skončila jsem Střední školu a byla jsem i na vysoké ale z osobních důvodů jsem ji nedodělala. Pak jsem byla na 3 měsíční zkušební dobu zaměstnaná v jedné firmě. s přítelem díky tomu jsme uvažovali o miminku ale nevím jestli bych měla nárok na nějaké peníze jelikož jsem teď na pracovním úřádě a díky tomu že nemám odpracovaný rok tak nemám nárok na žádné peníze od nich. Tak jestli by jste mi mohli poradit a poslat nějaké informace k mému dotazu
    Moce děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2009 20:54

oo (neregistrovaný) 94.112.113.---

Re: mateřská dovolená
      Pročtěte si zde historii, o mateřské , rodičovské atd. je tady psáno denně.

• 1. 10. 2009 7:33

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re: mateřská dovolená
      to ano, ale pro kopretinu to bude složité, pokud se v této problematice neorientuje, tak to tedy zkuste anebo si vše sepište - datum ukončení studia na SŠ, VŠ, evidenci na ÚP, zaměstnání a s tím si zajděte na vaši OSSZ s informací, zda by vám v případě těhotenství tehdy a tehdy vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Ale dle toho, co popisujete, nevypadá to nadějně :( evidence na ÚP se do pojištěné doby pro vznik nároku na PPM od letoška nebere a stručně řečeno - aby vám vůbec vznikl nárok na PPM, musíte splňovat v době 2 let před nástupem na PPM 270 kalendářních dnů pojištění, tzn. "klasické" zaměstnání (ne DPP dohodu o provedení práce - neodvádí se pojistné nebo zaměstnání malého rozsahu)

zákon č. 187/2006 Sb. § 32 odst. (4) Do doby účasti na pojištění pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství se započítává též

a) doba studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole nebo na konzervatoři považovaná za soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění, jestliže počátek šestého týdne před očekávaným dnem porodu připadne do období 270 dnů ode dne úspěšného ukončení studia

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).