Hlavní navigace

Zaměstnanec nepřišel do práce

 • (neregistrovaný) 90.179.132.---

  1. 10. 2009 6:25

  Dobrý den, zaměstnanec nepřišel 6 dní do práce, neozval se, nemohli jsme se mu dovolat, napsali jsme mu "A". Sedmý den nám donesl jeho syn nemocenský lístek. Přinesl ho pozdě.
  Máme mu ta "A" nechat" nebo zrušit a proplácet náhradu mzdy za nemoc?
  Jak byste tuto situaci řešili vy?
  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 10. 2009 7:16

   beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

   Re: zaměstnanec nepřišel do práce
   Pravděpodobně nebudete mít směrnici či znění v pracovní smlouvě, do kdy nejpozději je z-ec povinen dodat či nahlásit z-teli překážku na straně z-ce ..? Ale i pokud byste toto měli, pak, pokud vám - sice pozdě, ale přec - dodá rozhodnutí o pracovní neschopnosti a pokryje tím dobu absence, kterou jste mezitím vykázali, dle mého názoru mu nesmíte dát áčka, protože byl v pracovní neschopnosti a tu vám prokázal. Max. mu můžete dát vytýkací dopis s porušením povinností ...(pracovní kázně), ale ne neomluvenou absenci. Toto je sporné - on by se mohl bránit, že nemohl dodat PN či byl mimo dosah telefonu, vy byste mohli argumentovat tím, že týden mu na to mohl stačit nebo mohl oznámit rodinný příslušník s tím, že je povinností z-ce dostavovat se do zaměstnání či nahlásit překážku na straně z-ce ...atd. atd. Pokud máte - jak jsem psala výše - směrnici či sdělení v PS, mohli byste mu předat upozornění na porušení "pracovní kázně", áčka zrušíte a vykážete PN. Vyčkejte i na jiný názor.

  • 1. 10. 2009 7:39

   danka06 (neregistrovaný) 217.115.252.---

   Re: zaměstnanec nepřišel do práce
   Taky jsme mělki takový případ - takže jsme nakonec propláceli NM.
   řešili jsme to i s právníkem, ale když je lístek od lékaře.........tak by nás pak mohl žalovat, že jsme mu neuznali NM a to že jsme lístek o nemoci dostali později - to se zle dokazuje

  • 1. 10. 2009 11:21

   Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: zaměstnanec nepřišel do práce
   Já to vidím stejně jako beta - udělit mu výtku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).