Hlavní navigace

DPH Slovensko

• (neregistrovaný) 85.13.104.---

1. 10. 2009 10:47

Dobrý den,
    máme fakturovat stavební práce provedené na Slovensku českému odběrateli na jeho slovenské DIČ, my máme registraci k DPH u nás i na Slovensku. Prosím jen o kontrolu: budu fakturovat na naše slovenské DIČ s 19% a odvedu na Slovensku? Trochu mě mate, že fakturuji v korunách.
    Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2009 10:55

Soňa2 (neregistrovaný) 88.100.179.---

Re: DPH Slovensko
      Dobrý den, také nás zřejmě nemine registrace DIČ na Slovensku, můžete mi prosím poradit jak provést registraci a co to v praxi obnáší. Jsme firma z ČR - stavební práce.
      Moc děkuji.

• 1. 10. 2009 11:57

Julie (neregistrovaný) 90.179.213.---

Ano, i když fakturujete v Kč bude to s 19% DPH.Pokud jste na SK nakupovali mat., tak si budete též nárokovat DPH.(daň. doklady )
      Prosím o inforamci, jak účtujete DPH SK- používám účet 379. Zde účtuji jak nárok, tak i povinnost.Vyrovnání DPH v EUrech a vzniká mi též kurz. rozdíl. Díky za informaci.

• 1. 10. 2009 14:13

Lucie (neregistrovaný) 85.13.104.---

Děkuji za info. Jsem z toho jaksi zmatená, obvykle totiž fakturujeme slovenské pobočce našeho českého odběratele a tam je to jasný, ale v tomto případě jsem si nebyla jistá. Myslím, že kdybychom to fakturovali pod naším českým DIC, bylo by to bez DPH. Ale když jsme na SK jako plátci, musím fakturovat pod slovenským DIČ a odvést to na SK. Teda doufám, že to tak je, jinak už v tom budu mít pěkný chaos.
      Jinak DPH zatím účtuji na analytické účty, potom na základě přiznání asi zaúčtuji závazek či pohledávku na 379 či 378, tak jako v případě ČR, aby se mi odúčtovala ta analytika. Ale nevím teda s jakým kursem, protože používám denní ČNB. A při úhradě určitě vznikne kursový rozdíl.

• 1. 10. 2009 17:14

na (neregistrovaný) 80.87.189.---

Pokud máte slovenské DIČ, musíte se slovenskou DPH fakturovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).