Re: FP za ubytování v EU
nejsem si jistá, jestli je namístě zdanění v ř. 5 a 44.
my faktury z EU za ubytování máme včetně jejich dph,
(místo plnění je u nich v EU) , proto již tady nedodaňujeme
a nepředanujeme podruhé. jde mimo přiznání dph, celé
i včetně jejich daně do nákladů.
jinak používáme kurz ke dni doplnění údajů na fakturu,
zdanitelné plnění u služeb je uskutečněné dnem jejího
poskytnutí ne dnem vystavení DD, co nastane dříve.
Re: FP za ubytování v EU
Máte možnost si požádat o vrácení DPH, záleží na tom, zda daná země vrací DPH z ubytovacích služeb a také záleží na tom, zda splňujete limit pro vrácení DPH. Pokud chcete, poradím.
Re: FP za ubytování v EU
Belgie - z ubytování, jídla,pití a z účtenek (paragonu) se nevrací DPH.Z nafty jen v případě řádného DD. Limit je 25 a 200EUR. Žádost ve franc.nebo holand. ve trojím vyhotovení.
Německo - už jsem tady někomu radila,ale napíši znovu. Vrací se včetně nafty a ubyt., u os.dopr.může být kráceno o 50%.Z obch.pohoštění jen s prezenční listinou. u účtů do 150EUR nemusí být uveden odběratel. Limit je 25 a 200 EUR.
Pokud budete potřebovat, ozvěte se. Hezký den.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
1. 10. 2009 12:00
Mám fakturu za ubytování našeho zaměstnance z EU (cesťák měl jen na stravné). Dodaním službu do DPH na řádky 5 a 44, to je mi jasné. Teď ale nevím, jestli musím použít pro přepočet na koruny datum uvedený na FP tj. 15.9.09. a nebo použít náš pevný kurz.