Hlavní navigace

Dárce krve - 12 hodinový směnný provoz

• (neregistrovaný) 83.208.249.---

1. 10. 2009 19:49

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně nároku na den pracovního volna s náhradou mzdy v případě odběru krve (dárce) na transfůzní stanici. Jak je to v případě, kdy člověk pracuje na 12-ti hodinové směny? Je povinen jit v den, kdy má naplánované volno a nebo může jít i v den, kdy má naplánovanou službu? Zaměstnavatel mně sdělil, že krev mám jít darovat ve svém pracovním volnu a odmítá mne uvolnit z práce. Je někde v zákoně opora pro tento požadavek? děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2009 7:52

simko.jit (neregistrovaný) 83.208.249.---

Re: dárce krve - 12 hodinový směnný prov
      ano, tam je - pokud zasahuje odběr krve do pracovní doby. zaměstnavatel chce abych šla darovat krev ve svém volnu - tudíž mi nebude do pracovní doby zasahovat, v článku na netu jsem se dočetla že by zaměstnavatel měl ten den proplatit, jako bych byla v práci, i když mám volno. to mne právě zajímalo, jestli je to tak.

• 2. 10. 2009 11:10

xyxy (neregistrovaný) 193.179.27.---

Zaměstnavatel Vám nemůže zaplatit náhradu mzdy za něco o co jste nepřišla, tzn. pokud Vám na ten den vyšlo volno, jdete tam v rámci svého volno, pokud budete mít plánovanou směnu, máte nárok na volno s náhradou mzdy.

• 2. 10. 2009 16:48

simko.jit (neregistrovaný) 83.208.249.---

děkuji za vysvětlení, zaměstnavatel trvá na tom, že krev mám darovat ve svém volnu, takže holt zachraňovat životy lidské nebudu, protože volno využiju k tomu, abych se z těch 12 hodinových směn vůbec vzpamatovala a trochu si odpočinula.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).