Hlavní navigace

Nákup auta z bazaru

  • (neregistrovaný) 85.71.82.---

    2. 10. 2009 9:15

    Dobrý den,
    koupili jsme auto z bazaru,vystavena fa za hotové.Jak zaúčtovat v evidenci?
    Jak je to s odpisy,lze použít zrychlený odpis ? Rozpočítávají se na měsíce?Jsem plátce DPH a prodejce také,odpočet přijde do ř.40?

    díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2009 9:52

      JS* (neregistrovaný) 89.103.95.---

      Re: nákup auta z bazaru
      Jestli myslíte mimořádný odpis - rozpočítávaný na měsíce - tak ten lze použít pouze u nového majetku. Auto z bazaru asi nebude nové. Uplatníte odpisy dle § 26 a násl. - auta druhá skupina - 5 let.
      Pokud máte doklad s vyčísleným DPH - můžete ho uplatnit.
      Pozor - hodně autobazarů jede podle režimu v § 90 zák. o DPH a na faktuře. Pokud to je i Váš případ - na fa nebude vyčíslené DPH a nemůžete ho ani uplatnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).